Expert Talk | Truck & Business

     
 

Truck & Business » Expert Talk

 

čtvrtek, 1. října 2020

O společnosti TIMOCOM

O společnosti TIMOCOM

Odpovídá:

Daniel Priban
generální ředitel společnosti TIMOCOM pro Českou republiku a Slovensko

 
1

Můžete v úvodu stručně představit společnost TIMOCOM?

Smart Logistics System od společnosti TIMOCOM se stal za 23 let svého působení již nedílnou součástí evropského dopravního trhu. Nejprve se etabloval jako tzv. burza přeprav a volných vozů, následně v průběhu let přibývaly další moduly, jako například sledování vozidel nebo elektronická výběrová řízení. V současné době společnost plně kopíruje trend digitalizace dopravní branže, a tak se zaměřuje na digitalizaci celého přepravního procesu. Systém se rozšířil o moduly elektronických poptávek, objednávek, sledování zásilek atd. Aktuálně má více než 500 zaměstnanců ze 30 zemí s jednotnou vizí – učinit logistiku chytrou, bezpečnou a jednoduchou.

 
 
2

TIMOCOM se profiluje jako FreightTech společnost, co si pod tímto pojmem můžeme představit?

Do sektoru FreightTech se řadí technologické společnosti, které napomáhají k optimalizaci řízení dodavatelského řetězce v nákladní dopravě. Do různých inovativních řešení a systémů investují tyto firmy téměř 3 miliardy USD ročně. Hlavním směrem je optimalizace řízení digitalizací a rozhraními mezi různými logistickými management systémy napříč celým světem, což vede k úspoře času, menší chybovosti a lepší transparentnosti. TIMOCOM disponuje například rozhraními k telematickým a transport management systémům, pomocí kterých si mohou uživatelé digitálně přímo vyměňovat nabídky, poptávky i objednávky.

 
 
3

Společnost TIMOCOM je známá také službou vymáhání přepravních pohledávek, jaká je situace v této oblasti?

Dopravci jsou pod extrémním tlakem. Přepravy se realizují z hodiny na hodinu. Dodržují se přesná časová okna, standardy atd. Vše je velmi rychlé, avšak až na samotné platby. Doby splatností se neustále prodlužují. Dopravci jsou nuceni nezřídka akceptovat až 90denní splatnost, přičemž takto fungují v podstatě jako úvěrová banka. Oč horší je, když se ani po splatnosti ke svým penězům nedostanou. Velmi přivítají, když jim ve vymáhání někdo pomůže, když vše proběhne rychle a úspěšně. Za rok 2019 zpracovala společnost TIMOCOM více než 34 000 pověření vymáhání pohledávek, přičemž 84 % zásahů bylo úspěšných.

 
 
4

Jaké novinky jste připravili, resp. připravujete v souvislosti s odstraněním zhoubných následků působení „čínského viru“ v autodopravě?

Hlavní novinkou, jako reakce na pandemii, bylo zřízení home office licencí pro uživatele tak, aby mohli pracovat plnohodnotně i z domova. Dopravní i spediční firmy si uvědomily rizika spočívající v nákaze svých zaměstnanců, a proto preferovaly z preventivních důvodů práci z domácích kanceláří. Společnost TIMOCOM jím nabídla flexibilně domácí licence, při zachování bezpečnosti a transparentnosti celého systému. Toto se ukázalo jako klíčové nejen v aktuální pandemické situaci, ale vidíme v tom i trend do budoucnosti. Proto se nyní zabýváme novým, flexibilnějším principem registrací, při zachování bezpečnosti, transparentnosti a jednoduchosti.

 
 


 
 

Archiv témat

 1. O LNG a jeho perspektivách v Česku
 2. Současná autodoprava z pohledu DKV Euro Service
 3. Využití zemního plynu
 4. Logistika na akademické půdě
 5. O výzvách pro logistiku v nejbližších letech
 6. Autonomní doprava
 7. Zneužití tankovacích karet
 8. Vývoj vozového parku se zaměřením na vozidla s alternativním pohonem
 9. Současná úroveň výuky na středních a vysokých školách
 10. Převádění toků zboží ze silnice na železnici
 11. O problémech mezinárodní kamionové dopravy současnosti
 12. Jak zvýšit bezpečnost na českých dálnicích
 13. Konference SpeedChain 2016
 14. CNG v dopravě
 15. Technická zdatnost řidičů z povolání
 16. Doručování zásilek dnes a zítra
 17. Integrace Volvo a Renault Trucks
 18. O Asociaci dopravních psychologů
 19. Kombinovaná doprava v praxi

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz