O výzvách pro logistiku v nejbližších letech  |  Expert Talk  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Expert Talk » O výzvách pro logistiku v nejbližších letech

O výzvách pro logistiku v nejbližších letech

 

pátek, 29. března 2019

O výzvách pro logistiku v nejbližších letech

O výzvách pro logistiku v nejbližších letech

Odpovídá:

Ing. Miroslav Rumler
jednatel a ředitel společnosti Reliant Group a vicepresident České logistické asociace (ČLA)

 
1

Společnost Reliant s.r.o. i ČLA, kde se aktivně angažujete, jsou významnými subjekty na českém logistickém trhu již více než čtvrt století. V čem spatřujete největší výzvy pro logistiku nejbližších let?

Začnu tím, co je podle mého názoru Reliantu i ČLA společné – totiž snaha o vytvoření podmínek pro efektivní výměnu názorů a zkušeností, získávání nových znalostí, sledování odborných trendů doma i ve světě, a především pro odbornou diskuzi. V tomto směru se podařila celá řada věcí, které dodnes významně ovlivňují českou dopravní a logistickou scénu. Patří sem například efektivní nastavení podnikového i oborového vzdělávání včetně spolufinancování jednotlivých programů z evropských prostředků, dnes již dvanáctiletá tradice největší logistické konference v regionu střední Evropy SpeedCHAIN, nebo třeba každoroční logistická akce s názvem Den české logistiky určená pro širokou logistickou veřejnost …. A co je největší výzvou? Jednoznačně transformace celého dodavatelského řetězce podle požadavků tzv. Průmyslu 4.0.

 
 
2

Nevyhýbáte se tedy ani ryze „technickým“ tématům, což dokazuje i Technologická konference, kterou společnost Reliant pořádala před několika dny v Praze. Můžete přiblížit náplň a poslání této odborné akce?

Cílem této konference bylo akcentovat konkrétní témata, která přináší právě zmíněný Průmysl 4.0. Snahou naší i dalších partnerů akce bylo účastníkům z řad představitelů výrobních a obchodních firem, dopravců a logistických providerů představit pro jejich procesy a systémy taková řešení, která jim umožní obstát v moderním dodavatelském řetězci. Ten se totiž již brzy začne velmi lišit od toho, co všichni známe ze zkušenosti posledních let.

 
 
3

Na jaké další akce se mohou v letošním roce těšit autodopravci a ti, kteří pracují v oboru logistika?

Nejbližší významnou akcí určenou pro všechny příznivce logistiky je tradiční Den české logistiky, který je součástí široké platformy European Supply Chain Day. Letošní ročník je věnován především kvalifikaci a vzdělání v logistice a ve spolupráci s VŠE v Praze a předními českými i nadnárodními společnostmi proběhne v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze. Program bude akcentovat možnosti, které do logistiky přinášejí moderní technologie a příležitosti pro vzdělané a kreativní odborníky. Druhá polovina letošního roku nabídne již tradičně nejvýznamnější logistickou událost roku, kterou je dvanáctý ročník mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN.

 
 
4

Jaké nosné téma jste zvolili pro letošní mezinárodní listopadovou konferenci SpeedCHAIN 2019?

Letošní konferencí s mottem „Trendy, technologie a transformace v logistice“ chceme reagovat na aktuální vývoj v oboru, a tím bezesporu je již zmíněná transformace celého dodavatelského řetězce na podmínky Průmyslu 4.0. Takže zájemci se mohou dozvědět více o tom, jaké kroky je třeba podniknout k udržení konkurenceschopnosti nejen na globálním trhu, ale i na tom domácím. Rozhodně by neměli váhat a měli by letošní ročník konference SpeedCHAIN navštívit.

 
 


 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz