Doručování zásilek dnes a zítra  |  Expert Talk  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Expert Talk » Doručování zásilek dnes a zítra

Doručování zásilek dnes a zítra

 

pátek, 13. listopadu 2015

Doručování zásilek dnes a zítra

Doručování zásilek dnes a zítra

Odpovídá:

Ing. Pavel Horák
generální ředitel společnosti PPL

 
1

Můžete v úvodu přiblížit první roky společnosti, kterou jste v roce 1995 založil?

Na úplném začátku jsme s dalšími společníky vytvořili systém 7 navzájem nezávislých krajských firem. Tak jsme byli schopni zajistit potenciál nejen příslušného kraje, ale celé České republiky. Naším záměrem bylo co nejlépe a nejrychleji dopravovat zboží v segmentu od 0,1 do 50 kg. Tenkrát jsme měli kolem 30 aut a přibližně stejný počet zaměstnanců.

 
 
2

Jak se projevilo začlenění společnosti PPL do mamutí skupiny DHL?

Když jsme se před více než 10 lety dostali v B2B přepravě balíků na první místo, potřebovali jsme pro další růst rozšířit technické zázemí a zahraniční síť. Spolupráce s partnerskou společností DHL umožnila expanzi přepravy balíků postupně do 26 zemí Evropy. V roce 2011 jsme navíc od DHL převzali paletovou přepravu a mohli jsme tak uspokojit naše zákazníky širším portfoliem služeb. Od roku 2014, kdy jsme se stali členem divize DHL Parcel Europe, máme před sebou cíl stát se lídrem na evropském trhu B2C přeprav.

 
 
3

V průběhu konference, o níž informujeme na str. 4, jste se zmínil o postupném zavádění sobotní rozvážky. Jaké další služby chystáte?

Začátkem roku představíme novou verzi mobilní aplikace, která nabídne bohatší výběr funkcí a možností. Dále chystáme spuštění webové aplikace Moje PPL, jež poskytne registrovaným zákazníkům neustálý dohled nad svými zásilkami a řadu výhod. Nová aplikace Etiketa online umožní objednat a zaplatit přepravu balíku online, vytisknout si etiketu a zásilku bez čekání podat na PPL ParcelShopu. Plánujeme lepší využití manipulačních prostor a dopravních kapacit. Díky tomu bude možné zásilky doručovat ve dvou denních vlnách, čímž zkrátíme dobu doručení z 24 hodin na doručení v den objednávky. Dále nabídneme možnost nechat si balík poslat například k sousedovi, či na jakékoli jiné místo. Novinkou bude i zavedení balíkomatů a balíkových schránek, kde si lze vyzvednout balík v jakoukoli denní i noční dobu.

 
 
4

Jak je PPL připravena na silný rozvoj e-commerce?

Kromě zavádění nových produktů a služeb zvyšujeme i distribuční kapacity. V říjnu letošního roku jsme otevřeli nové depo ve Zlíně. V příštím roce chystáme výstavbu nového depa na severu Prahy a uvažujeme o depu v Karlových Varech. Na vzrůstající objem zásilek jsme připraveni i z hlediska lidských zdrojů. Odhadujeme, že počet zaměstnanců se do roku 2020 zvýší o 60 %.

 
 
5

PPL zaměstnává 1200 řidičů, kteří denně zajíždějí do ekologicky exponovaných lokalit. Jakými vozidly jsou vybaveni?

Svoz a distribuce zásilek jsou zajištěny vozidly dodávkového typu. V průběhu noci jsou zásilky mezi depy a centrálním překladištěm přepravovány kamiony. V současné době máme několik desítek vozidel na CNG a do budoucna počítáme s použitím alternativních paliv i u dalších vozidel. Jako součást skupiny DP DHL Group máme program GoGreen, který se oblasti ekologické přepravy intenzivně věnuje.

 
 


 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz