Archiv  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv

Truck & business 4 / 2008

 
 

Vybrané články

Přesunout náklady, nebo se jim vyhnout?

Přesunout náklady, nebo se jim vyhnout?

 

V rámci diskusí týkajících se „Euroviněty“ nebyla otázka vnějších nákladů, které je třeba uhradit, nikdy tak ožehavá, jako je tomu dnes. Dosud převládal princip“znečisťovatel platí“. Podle IRU ovšem existuje i jiná... celý článek »

 
Hlavní roli hraje řidič

Hlavní roli hraje řidič

 

Řešení otázky bezpečnosti na silnicích odpovídají i konkrétní opatření. Společnost Scania investuje do výzkumu a vývoje v souvislosti s bezpečností každoročně zhruba 130 milionů eur (přes 3,7 miliardy korun). Zároveň se... celý článek »

 
Rusko a autodoprava: Může být využit potenciál?

Rusko a autodoprava: Může být využit potenciál?

 

Christian Leysen, ředitel společnosti Ahlers: patnáctiletá zkušenost v Rusku Politika chce zvýšit rychlost dopravy průměrně o 15 až 20 %. Za poslední čtyři roky ohromně vzrostla silniční doprava. Hranice 800 miliónů... celý článek »

 
Změny zákonů

Změny zákonů

 

Od příštího roku musíme počítat s legislativními změnami, jejichž neznalost by mohla způsobit horké chvilky jak řidičům, tak dopravcům. Budeme hovořit o změnách zákonů o silničním provozu a přestupcích. Změny nabývají... celý článek »

 
Deset let na trhu

Deset let na trhu

 

Tentokrát jsme zavítali za dealerem vozidel Nissan. Typové řady japonské značky začínají u malých osobních vozidel a končí nákladními typy. Ty nás samozřejmě zajímají nejvíce, proto jsme si vybrali právě pardubického... celý článek »

 
Na jednotný mýtný systém si musí řidiči ještě počkat.

Na jednotný mýtný systém si musí řidiči ještě počkat.

 

Evropa se stává na jedné straně velkou rodinou, na druhé straně, a řidiči kamionů to potvrdí, komplikovaným nesourodým celkem. Proč? V každé zemi je zaveden jiný způsob vybírání dálničních poplatků, což dopravcům a... celý článek »

 
Iveco Daily 35S14G V CNG

Iveco Daily 35S14G V CNG

 

V našich testech se dnes poprvé objevuje vozidlo na alternativní palivo. Po úvodu na téma Iveco a CNG se pokusíme alespoň ve stručnosti odpovědět na otázky: Jak se liší plynové vozidlo od standardní verze, jak přestavba... celý článek »

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz