Deset let na trhu  |  Truck & business 4 / 2008  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 4 / 2008 » Deset let na trhu

Deset let na trhu

 
image937

Tentokrát jsme zavítali za dealerem vozidel Nissan. Typové řady japonské značky začínají u malých osobních vozidel a končí nákladními typy. Ty nás samozřejmě zajímají nejvíce, proto jsme si vybrali právě pardubického dealera, v jehož nabídce najdeme...

 
Tentokrát jsme zavítali za dealerem vozidel Nissan. Typové řady japonské značky začínají u malých osobních vozidel a končí nákladními typy. Ty nás samozřejmě zajímají nejvíce, proto jsme si vybrali právě pardubického dealera, v jehož nabídce najdeme jak malé dodávky kategorie N1, tak i patnáctitunové typy Nissan Atleon. Prodej má na starosti pan Jan Žlábek, jemuž jsme položili pár otázek.

Společnost NAPA TRUCKS je oficiálním dealerem značek DAF a Nissan. Co bylo dřív a proč tato kombinace?
Dříve byl DAF. S prodejem vozidel DAF se zabýváme od samého vzniku společnosti NAPA TRUCKS spol. s r.o., tj. od roku 1998. Letos jsme tedy slavili již deset let působení na trhu. Ale samotné začátky spolupráce s DAFem se datují do roku 1992, kdy se jednatelé naší společnosti, manželé Kojzarovi, dohodli na spolupráci s holandským výrobcem. V té době to bylo ještě pod hlavičkou sdružení fyzických osob ing. Jiří Kojzar – NAPA (pozn. NAPA = Návěsy Automobily Přívěsy Autobusy). V roce 1998 byla založena společnost s ručením omezeným, aby bylo vyhověno požadavkům společnosti DAF na vytvoření „full dealerství“, tzn. prodej a servis vozidel a prodej originálních náhradních dílů DAF. Na konci loňského roku jsme byli osloveni LCV Zone Managerem Nissanu, panem Danielem Hradcem, a byla nám nabídnuta spolupráce se značkou Nissan jako doplnění sortimentem lehkých nákladních vozidel. DAF vyrábí vozidla od celkové hmotnosti 6 t výše. Proto pro nás modely Interstar, Cabstar a Atleon (hlavně verze 5,6 t) představují doplnění nabídky pro naše zákazníky, pro které jsou vozidla DAF „moc velká“. Na začátku letošního roku proběhla už konkrétní jednání s tehdejším LCV Sales Managerem NSCEE, panem Pierrem Gerfaux, o podpisu smlouvy.

Můžete stručně charakterizovat nabídku Vaší společnost?
Nabízíme nákladní vozidla od 3,5 t celkové hmotnosti až po velkoobjemové soupravy. Zákazníkům postavíme vozidlo přesně na míru jejich požadavkům. Zajišťujeme dodání a montáž nástaveb všech možných druhů (valníky, skříně, pivovarské nástavby, cisterny, nástavby pro převoz zvířat), spací nástavby, montáž nezávislého topení, montáž doplňků (světelné rampy, majáky a další). Servisujeme hlavně vozidla DAF a Nissan, ale dokážeme opravit i vozidla ostatních značek včetně návěsů a přívěsů.

O které typové řady Nissan je mezi zákazníky největší zájem?
Z naší relativně krátké zkušenosti s prodejem vozidel NISSAN se jedná hlavně o model Cabstar, který nabízí velmi dobrý poměr cena/výkon. Co se týče dodávek Interstar, tak zatím moc zkušeností nemáme. Je to pro nás relativně nový okruh zákazníků, kteří tato vozidla používají. Typ Atleon nám v nižší tonáži, 5,6 t a 8 t, doplňuje značku DAF řady LF.

Jak dlouho čeká zákazník na dodávku objednaného typu resp. modelu?
V současné době máme celkem slušný výběr skladových modelů, hlavně řady Cabstar, takže pokud se zákazník svými požadavky „trefí“ do modelu, který zrovna máme, tak si vozidlo v podstatě může odvézt hned, jak je hotová nástavba. Pokud by se objednávalo vozidlo z výroby, tak se i s montáží nástavby dostáváme ke zhruba třem měsícům čekání.

Celý rozhovor si přečtěte v T&b č. 4/08.

 
image937
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz