Archiv  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv

Truck & business 2 / 2007

 
 

Vybrané články

Když se dva perou

Když se dva perou

 

Dva jarní měsíce - duben a květen - byly bohaté na výstavní akce, na nichž se v centrální Evropě prezentovaly výrobci stavebních a terénních nákladních vozidel. Na obou akcích nechyběli zástupci velké „sedmy“. V... celý článek »

 
Úsporně s převodovkou PowerShift

Úsporně s převodovkou PowerShift

 

Stálý tlak na zvyšování bezpečnosti silniční dopravy se odráží i ve vývoji automatických a automatizovaných systémů řazení převodových stupňů. Nové typy převodovek mají za úkol především ulehčit každodenní práci řidiče... celý článek »

 
Zavedení systému e-Vývoz v ČR

Zavedení systému e-Vývoz v ČR

 

Zahájení ostrého provozu systému e-Vývoz nepochybně přineslo a v budoucnu ještě přinese enormní nárůst administrativní zátěže pro silniční dopravce. Za stávající situace v rámci připojování jednotlivých členských států... celý článek »

 
Leasing s podporou Evropské investiční banky

Leasing s podporou Evropské investiční banky

 

Při hledání nových forem financování vozového parku jsme narazili na zajímavou nabídku ČSOB Leasingu, produkt EUROleasing 2007. Jde o zvýhodněný finanční leasing s podporou Evropské investiční banky (EIB), jehož... celý článek »

 
Bezpečně s nákladem

Bezpečně s nákladem

 

V souvislosti s nárůstem množství přepravovaného zboží, jeho tvarové, rozměrové a hmotnostní skladby, s nárůstem hustoty silničního provozu a náročnosti přepravních podmínek, stoupají i nároky na správné uložení a... celý článek »

 
Softwarová řešení pro optimalizaci vytěžování nákladní dopravy

Softwarová řešení pro optimalizaci vytěžování nákladní dopravy

 

Velmi často dochází k situaci, že dopravce může nabídnout služby svého vozidla, ale nemá pro něj dostatek zakázek. Popř. má vůz vytížen pouze jedním směrem a nedaří se mu zajistit náklad na zpáteční cestu. Naopak firma... celý článek »

 
Využití factoringu v dopravě

Využití factoringu v dopravě

 

V oboru dopravy představuje největší nákladovou položku pořízení vozového parku. Pro malého, zejména začínajícího dopravce, který má v mnoha případech i možnost zajímavých přepravních kontraktů, je pořízení či... celý článek »

 
Kdo nese odpovědnost?

Kdo nese odpovědnost?

 

Jakou odpovědnost má poskytovatel expresních, kurýrních a balíčkových služeb ? Na dálnicích a silnicích se velmi často setkáváme u nákladních automobilů – a to nejrůznější velikosti – s logy expresních, kurýrních... celý článek »

 
Služby pro velké vozové parky

Služby pro velké vozové parky

 

Výrobci nákladních pneumatik nabízí na našem trhu speciální programy určené pro správu větších vozových parků. Cílem takového programu je umožnit společnostem působících v oblasti logistiky soustředit své aktivity pouze... celý článek »

 
Nástavby na míru

Nástavby na míru

 

Pod zkratkou DMT se skrývá karosářská a nástavbářská firma založená v roce 1999. Pružně se rozvíjející mladá firma z Dolních Beřkovic u Mělníka přispívá na český trh pestrým výběrem nástaveb. Výrobní program zahrnuje... celý článek »

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz