Služby pro velké vozové parky  |  Truck & business 2 / 2007  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 2 / 2007 » Služby pro velké vozové parky

Služby pro velké vozové parky

 
image112

Výrobci nákladních pneumatik nabízí na našem trhu speciální programy určené pro správu větších vozových parků. Cílem takového programu je umožnit společnostem působících v oblasti logistiky soustředit své aktivity pouze na zákazníky a na svůj hlavní...

 

Výrobci nákladních pneumatik nabízí na našem trhu speciální programy určené pro správu větších vozových parků. Cílem takového programu je umožnit společnostem působících v oblasti logistiky soustředit své aktivity pouze na zákazníky a na svůj hlavní předmět podnikání a dosáhnout úspory nákladů tím, že provozovatel automobilové dopravy přenechá péči o pneumatiky přímo výrobci.

V rámci programu bývá pokryt celý proces hospodaření s pneumatikami. Ten zahrnuje výběr vhodných dezénů, údržbu pneu včetně pravidelných kontrol, dohušťování, prořezávání, protektorování, vedení skladové evidence, pravidelná sledování a reporting, zjednodušení fakturace podle počtu ujetých kilometrů, ekologickou likvidaci opotřebených pneumatik nebo servisní a asistenční služby nonstop.


Výrobci se snaží také poskytnout prostřednictvím výběru a přesného využití správných pneumatik optimalizovat u vozidel spotřebu paliva. Už správný výběr nejvhodnějšího typu pneumatik napomáhá k optimalizaci spotřeby paliva a díky profesionální údržbě se dosahuje i jejich delší životnost a optimální údržba.
Náklady na pneumatiky mohou představovat 4 až 5 procent z celkových nákladů dopravce, avšak náklady na pohonné hmoty více než 35 procent. Pneumatiky nákladních automobilů a jejich valivý odpor při tom mají více než 30procentní vliv na celkovou spotřebu pohonných hmot. To má význam i z hlediska snížení negativního vlivu na životní prostředí - delší životnost díky profesionální údržbě a protektorování znamená méně koster pro recyklaci.

Samotní dopravci vidí největší výhody programů zejména v asistenčních službách. Některé soupravy jezdí dokonce bez rezervní pneumatiky, proto je pro dopravce velmi důležitá nabídka rychlého servisu za přijatelnou cenu. Dalším velmi zajímavým bodem programu bývá kompletní nabídka protektorů. Přehlédnout nelze ani časovou úsporu, která vychází z odborného vedení pneuhospodářství, a která se ve finále samozřejmě promítá v úsporu finanční.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz