Archiv  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv

Truck & business 4 / 2007

 
 

Vybrané články

Ve společnosti s MSV 2007

Ve společnosti s MSV 2007

 

Brněnské výstaviště ožilo ve dnech 1. až 5. října dvěma vzájemně se doplňujícími výstavními akcemi. Dominantní 49. mezinárodní strojírenský veletrh (MSV) probíhal současně se 4. mezinárodním veletrhem dopravy a... celý článek »

 
Přestupky řidiče a následky pro dopravce

Přestupky řidiče a následky pro dopravce

 

Rizika jsou bezesporu čím dále tím větší, a to rok od roku. Nechceme se však zabývat otázkami, které se týkají podnikatelských záměrů a aktivit a vysokých rizik z nich plynoucích, ani rizik plynoucích z malé nabídky... celý článek »

 
Jednání Unie v plném proudu

Jednání Unie v plném proudu

 

EU pro bezpečnější silnice Nejméně 700 lidských životů ročně by podle mínění předsedy evropské Dopravně – bezpečnostní rady J. Beckmana mohla zachránit směrnice EU o bezpečnostním managementu silniční infrastruktury.... celý článek »

 
Zadržovací právo

Zadržovací právo

 

Snad každému provozovateli mezinárodní kamionové dopravy se to již stalo. Dopravce posílá přepravci (nejčastěji odesílateli) upomínky faktur za přepravné, které jsou již dávno po splatnosti, cash flow nevypadá nejlépe.... celý článek »

 
Certifikace v dopravní společnosti

Certifikace v dopravní společnosti

 

Mohlo by se zdát, že pro malé dopravní firmy je veškerá certifikace zbytečností a veškerá ta tajemná čísla a zkratky jsou pro jejich vedoucí pracovníky vlastně velkou záhadou. Certifikáty se však netýkají jen velkých... celý článek »

 
Nákladní vozidla kategorie N1

Nákladní vozidla kategorie N1

 

V průběhu celého ročníku jsme se věnovali problematice úsporné jízdy. S tímto tématem velice úzce souvisí i výběr vhodného převodného ústrojí. Proto jsme v minulém čísle začali seriál věnovaný převodovkám používaným u... celý článek »

 
Krone vsadil na ocel

Krone vsadil na ocel

 

Současný boom přípojných vozidel inspiroval mnoho výrobců této techniky k modernizaci technologických postupů či dokonce k otevření nových výrobních hal. Závod Krone v městečku Lübtheen u Magdeburgu přivítal koncem září... celý článek »

 
Jak ušetřit na pneumatikách

Jak ušetřit na pneumatikách

 

Náklady na pneumatiky v dopravní společnosti představují dnes zhruba čtyři až pět procent z celkových nákladů. To může na první pohled vypadat jako vcelku zanedbatelná část, ale když vezmeme v úvahu, že firma má desítky... celý článek »

 
Emise pod lupou

Emise pod lupou

 

Ke snížení škodlivých emisí produkovaných automobily a jejich výrobou může podle expertů Volva přispět ekologický pohon vozidel, jejich hospodárné využití a v neposlední řadě i technologie výroby. Přes zvyšující se... celý článek »

 
RAI 2007

RAI 2007

 

Málo novinek na amsterdamském autosalónu? Záleží na tom, co od něho očekáváme… Nové modely nákladních vozidel (v čele s novými vozy MAN TGS a TGX) už byly dříve představeny. Pokud se ovšem detailněji zabýváme motory a... celý článek »

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz