Archiv  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv

Truck & business 2 / 2006

 
 

Vybrané články

NAŠÍ DEVIZOU JE SERIÓZNOST

NAŠÍ DEVIZOU JE SERIÓZNOST

 

Ve druhém čísle časopisu Truck&Business vám přinášíme rozhovor se zástupcem dopravní společnosti MÁTRA TRANSPORT, sídlící v Benešově u Prahy. Na otázky nám odpovídal pan Jiří Povolný, předseda představenstva. Jaká je... celý článek »

 
BANKY VERSUS DOPRAVCI

BANKY VERSUS DOPRAVCI

 

Peněžních prostředků na provoz není nikdy dost. I proto, že lhůty pro zaplacení faktur zákazníci prodlužují, dodavatelé naopak trvají na co nejkratší splatnosti. Pokud generování vlastních prostředků na investice... celý článek »

 
LEVNĚJŠÍ UŽ TO NEBUDE

LEVNĚJŠÍ UŽ TO NEBUDE

 

Silniční doprava je úplně závislá na motorové naftě. V současné době není k dispozici žádné jiné konkurenceschopné palivo. A když vezmeme v úvahu její cenu a význam, který má pro silničního dopravce z hlediska nákladů,... celý článek »

 
ZAHRANIČNÍ VSTUPNÍ POVOLENÍ

ZAHRANIČNÍ VSTUPNÍ POVOLENÍ

 

Vývoj dopravního trhu v mezinárodní kamionové dopravě (MKD) je závislý nejen na konkrétním stavu poptávky po silniční nákladní přepravě a na schopnostech jejího uspokojení ze strany jednotlivých dopravních firem, ale i... celý článek »

 
CENA MÁ MALÝ VLIV NA PROVOZNÍ VÝKONNOST

CENA MÁ MALÝ VLIV NA PROVOZNÍ VÝKONNOST

 

Přestože typickým rysem evropského průmyslu silniční dopravy je velký počet menších firem, analýza společnosti Analytiqa se soustředila na základní problémy a strategii velkých dopravců provozujících autopark s 50 a... celý článek »

 
ŘÍZENÍ PALET

ŘÍZENÍ PALET

 

Dobré řízení toků palet nikdy nevydělá ani halíř. Ale naproti tomu špatné řízení nebo ještě hůře, nevěnování pozornosti, se může ukázat jako výjimečně nákladné. Situace týkající se palet tak představuje důležitý faktor... celý článek »

 
TEST MERCEDES ACTROS 1848 LS EURO 5

TEST MERCEDES ACTROS 1848 LS EURO 5

 

Mercedes prezentoval slibnou novinku Actros 1848 Megaspace. Toto vozidlo je vlastně průkopníkem, protože je první, které se představuje v konfiguraci odpovídající normě Euro 5. Pro značku s hvězdou na kapotě je... celý článek »

 
PRO SNADNÉ VYVÁŽENÍ

PRO SNADNÉ VYVÁŽENÍ

 

Elektrostatické vyvažování nákladních pneumatik je dobře známé ve Spojených státech a Kanadě. V Evropě se jeho používání začíná v posledních letech také rozšiřovat. Výrobek Counteract totiž poskytuje velice jednoduché a... celý článek »

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz