Archiv  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv

Truck & business 2 / 2009

 
 

Vybrané články

V zemi biblických příběhů

V zemi biblických příběhů

 

Není lehké opustit teplo domova a vydat se na cestu, která nenabídne nic než nepohodlí, nejistotu a notnou dávku rizika. A navíc dát dobrovolně všanc své jméno, sice dobré a prověřené, ale o to víc hájené a střežené.... celý článek »

 
Forum 2009: nové výzvy, nové reality

Forum 2009: nové výzvy, nové reality

 

7. května se v hotelu Holiday Inn Amsterdam Schiphol konal čtvrtý roční celoevropské konference Truck Europe forum 2009, jehož organizátorem je belgická společnost MMM Group, mimo jiné vydavatel časopisů Truck Europe a... celý článek »

 
Mercedesy ve stavebnictví a v terénu

Mercedesy ve stavebnictví a v terénu

 

Téma automobily pro stavbaře není v našem magazínu vzácností. Všichni renomovaní výrobci silničních vozidel si uvědomují, že právě těžká auta pro stavebnictví s nejvyššími nároky na bezpečnost, životnost a hospodárnost,... celý článek »

 
Dopravní nehody v nákladní dopravě

Dopravní nehody v nákladní dopravě

 

Dopravní nehody silniční nákladní dopravy jsou v současnosti jednoznačnou prioritou v oblasti dopravní nehodovosti. Dosud však tento problém není dostatečně vnímán v celém svém rozsahu a omezuje se zpravidla na... celý článek »

 
Nicotrans: devět let na trhu

Nicotrans: devět let na trhu

 

Společnost Nicotrans patří mezi velké dopravní firmy s počtem vozidel převyšujícím dvě stovky. Dvojkou též začíná letopočet, kdy společnost vznikla. O jihočeské dopravní firmě, její krátké historii a plánech do budoucna... celý článek »

 
Jarní zasedání IRU

Jarní zasedání IRU

 

Ve dnech 2. až 3. dubna 2009 se uskutečnilo v Ženevě pravidelné jarní zasedání orgánů Mezinárodní unie silniční dopravy – IRU. První den probíhalo zasedání Rady pro osobní dopravu a Rady pro nákladní dopravu. Druhý se... celý článek »

 
Automatické připojení - bezpečí a pohodlí

Automatické připojení - bezpečí a pohodlí

 

Některá přípojná se jen zcela výjimečně odpojují od tahačů. U mnoha jiných vozidel je tento úkon každodenní rutinou. Během tak náročné operace se ovšem může stát cokoliv. Navíc se jedná o časově náročný úkon. Může... celý článek »

 
Kabotáž v silniční nákladní dopravě

Kabotáž v silniční nákladní dopravě

 

Při vstupu ČR do EU bylo v rámci kapitoly Doprava stanovené přechodné období 2+2+1 rok pro možnost provádět kabotážní přepravy. Poslední část tohoto přechodného období skončila k 30. 4. 2009, a proto od 1. 5. 2009 může... celý článek »

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz