Nicotrans: devět let na trhu  |  Truck & business 2 / 2009  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 2 / 2009 » Nicotrans: devět let na trhu

Nicotrans: devět let na trhu

 
image1193

Společnost Nicotrans patří mezi velké dopravní firmy s počtem vozidel převyšujícím dvě stovky. Dvojkou též začíná letopočet, kdy společnost vznikla. O jihočeské dopravní firmě, její krátké historii a plánech do budoucna jsme se dozvěděli od...

 

Společnost Nicotrans patří mezi velké dopravní firmy s počtem vozidel převyšujícím dvě stovky. Dvojkou též začíná letopočet, kdy společnost vznikla. O jihočeské dopravní firmě, její krátké historii a plánech do budoucna jsme se dozvěděli od jednatele společnosti pana Jaroslava Šebka.

Vaše společnost vznikla v první dekádě našeho věku. Stál jste u zrodu firmy. Jak vzpomínáte na to, co jejímu zrodu předcházelo?
Vzniku společnosti předcházelo mé dlouholeté působení v dopravě. V roce 2001, kdy jsem firmu transformoval z fyzické osoby na Nicotrans a.s., vlastnila firma zhruba 50 mrazírenských kamionů, které tvořily základ flotily akciové společnosti. Byla to doba konjunktury, osobně jsem se znal s každým mým zaměstnancem, aktivně jsem řídil logistiku vozidel, staral se o technický stav vozového parku a za podpory a vysokého pracovního nasazení mé manželky jsme řídili celý chod firmy. S navyšováním počtu vozidel jsme logicky rozšiřovali i počet řidičů, mechaniků,dispečerů, fakturantek a dalších zaměstnanců potřebných k zajištění dobrého a hospodářsky úspěšného chodu firmy Nicotrans a.s.

Můžete charakterizovat vaši společnost, její strukturu a zaměření?
Nicotrans je mladá, dynamicky se rozvíjející akciová společnost, která na poli tuzemské i evropské nákladní dopravy působí tedy již devátým rokem. V současné době vlastníme více než 200 kamionů s chladírenskými návěsy a zaměstnáváme na 450 lidí. Z toho je zhruba 10 % pracovníků THP, 90 % tvoří mechanici a řidiči. Obrat společnosti Nicotrans a.s. tvořil v loňském roce 800 mil. Kč. Specializujeme se na přepravu potravinářského zboží, a to jak suchého, tak chlazeného či mraženého. Zboží rozvážíme prakticky po celé Evropě.

Jakou techniku a vybavení vaši řidiči dennodenně využívají?
Naše firma disponuje těžkými nákladními automobily značek Scania, Mercedes-Benz, DAF a menšími rozvážkovými vozidly Iveco , DAF a Mercedes-Benz
s chladírenskými nástavbami na 12 až 20 europalet. Dále můžeme našim zákazníkům nabídnout patrové návěsy, které uvezou 65 europalet a návěsy, které umí přepravovat maso ve visu.

Kdo zajišťuje servisní služby v tak velké společnosti jako je Vaše?
V našem areálu v Českých Budějovicích provozujeme vlastní servis. Divize servisních služeb je pokračovatelem Auto Budějovice s. r. o., která ve své době specializovala pouze na osobní vozy. Nyní jsme portfolio našich služeb rozšířili o servis nákladních a dodávkových vozidel, autobusů, přívěsů a návěsů.

Jaké jsou Vaše další aktivity související s autodopravou?
Získali jsme certifikované zastoupení na servis i prodej přídavných termoregulačních agregátů společností Webasto a Thermo King. Od roku 2004 jsme oprávněni autorizovaně opravovat nástavby značky Lamberet. Tato činnost v současnosti tvoří většinu pracovní náplně servisu.
Dále zde v Českých Budějovicích provozujeme čerpací stanici a myčku nákladních vozidel. Čerpací stanice na naftu a myčka nákladních aut byly zprovozněny v lednu 2005 v rámci přestavby části našeho areálu v ulici Hlinská 2/a. Obě zařízení slouží nejen pro potřeby vlastní kamionové dopravy, ale také pro naše smluvní partnery a širokou veřejnost.

Společnost, zabývající se původně výhradně autodopravou, tedy dnes nabízí i poměrně rozsáhlé servisní služby pro širokou veřejnost. Uvažujete rovněž o nepřetržité službě?
Naši klientelu tvoří i mnoho majitelů osobních vozidel. Nejen pro ně již delší dobu provozujeme NONSTOP službu. Tu mohou samozřejmě využívat nejen naší smluvní partneři, ale nabízíme ji i pro širokou veřejnost a týká se jak osobních, tak nákladních vozidel, autobusů i přípojných vozidel.


Které značky přípojných vozidel a nástaveb patří k vašim tradičním?
V našem vozovém parku je nejvíce zastoupená značka a návěsů a nástaveb Lamberet, vybavené chladícími agregáty Carrier a Thermo King.

Kteří jsou vaši největší zákazníci?
Našimi stálými a spokojenými zákazníky jsou tuzemské i zahraniční
firmy. K těm nejvýznamnějším patří OLMA a.s, KAUFLAND CR v.o.s, PENNY
market s.r.o, EQUUS spol. s r.o., ALIMPEX Praha, Mrazírny FRIALL Tábor,
ANO Horní Suchá, NAGEL, ANIMALCO s.r.o., ČEROZ s.r.o. a TEKOO Uherský Brod.

Jaká jsou hlavní teritoria, kam zajíždějí vaše přepravníky?
Naše vozová kapacita je rozdělena do šesti navzájem propojených divizí,
které spolu úzce spolupracují a zajišťují přepravy jak v rámci České republiky, tak po celé EVROPĚ, jak jsem se již zmínil v úvodu našeho rozhovoru. Naše vozidla zajíždějí nejčastěji do všech našich sousedních zemí, tedy na Slovensko, do Rakouska, Polska, Německa a kromě nich zejména do Francie, Itálie, Belgie, Rumunska, Španělska a Dánska.

S cílovými stanicemi se mění i počet ujetých kilometrů, které vaše dopravníky najezdí. Jak se „kilometrově“ liší jednotlivé přepravy?
Když budeme hovořit o průměrných číslech, tak na tuzemských divizích nám kamiony najíždějí měsíčně zhruba 11 000 km a na divizích zahraničních je to řádově o 5 000 km více.

Jaké procento vozidel z vašeho vozového parku plní ekologické normy Euro5?
V současné době je procentuelní zastoupení vozového parku disponující motory Euro 5 v poměru k vozidlům s motory Euro 3 a 4 zhruba 70 % : 30 %

Celý rozhovor a profil společnosti si přečtěte a aktuálním čísle našeho časopisu

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz