Renault Trucks řady D  |  Truck & business 1 / 2014  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 1 / 2014 » Renault Trucks řady D

Renault Trucks řady D

 
renault-3

středa, 26. března 2014

Nákladní vozidla jsou pro Renault Trucks pracovní nástroje, které jsou zdrojem zisku, které nesmí zákazníky nikdy zklamat, musí podporovat jejich podnikání a vzbuzovat hrdost u jejich řidičů. Nová distribuční typová řada D vychází z tradic Renault Trucks. Nabízí nové motory odpovídající normě Euro 6, lepší ergonomii a výrazný design.

 

Nová řada Renault Trucks D těží z předností předchozích distribučních modelů a nově nabízí celkem čtyři vozidla, a to Renault Trucks D (od 10 do 18 t), Renault Trucks D Wide (od 16 do 26 t) a Renault Trucks D Access (od 18 do 26 t). Rovněž je k dispozici typ určený pro zákazníky požadující vozidlo o celkové hmotnosti od 3,5 do 7,5 t, a to Renault Trucks D Cab 2 m, který představuje ideální řešení pro distribuci středně velkých objemů zboží ve městech.

Velký výběr podvozků
S cílem vyhovět mnoha různým požadavkům zákazníků v oblasti distribuce a komunálních služeb nabízí Renault Trucks širokou paletu podvozků a možností nástaveb, včetně modelů vyvíjených pro specifické aktivity.
Modelová řada Renault Trucks D využívá nové motory Euro 6, a to řadový šestiválec (DTI 8) a řadový čtyřválec (DTI 5), který ve verzi o výkonu 176 kW (240 k) patří k nejvýkonnějším na trhu. Motory využívají ověřené technologie adaptované pro práci v městském prostředí a zachovávají si vysokou úroveň výkonu a spolehlivosti. Nízká spotřeba paliva je u této nové řady samozřejmostí. Díky možnosti dosažení maximálního točivého momentu již od 900 otáček za minutu nemusí řidič namáhat motor, a tím klesá spotřeba.

Společnost Renault Trucks nabízí sériově robotizované převodovky. Pro zákazníky požadující další snížení provozních nákladů je připravena nabídka modelů D a D Wide ve spojení s programem Optifuel. Propojením programového vybavení Optifuel Infomax pro sledování a analýzu spotřeby paliva a školení hospodárné jízdy, vyvinutého společností Renault Trucks, lze u celého vozového parku dosáhnout snížení spotřeby paliva až o 15 %.

Renault Trucks nabízí více než sto různých modelů s přípravami pro snadnější montáže nástaveb. Dále mají nástavbáři díky speciálnímu internetovému portálu již při přijetí objednávky přístup ke všem plánům vozidla. Mohou se tak připravit na svou práci a délka doby montáže nástavby se zkracuje o 20 %.

Modelová řada Renault Trucks D je dodávána se zvláštní výbavou, jako jsou ocelové nárazníky a různé další ochranné prvky pro provoz v nejnáročnějších podmínkách. Pro některé činnosti s vysoce specifickými požadavky nabízí společnost Renault Trucks speciálně adaptovaná vozidla, jako např. vozidla pro svoz komunálního odpadu, zametací vozidla, hasičské speciály apod.

Celý článek si přečtěte v časopise Truck & business 1/2014

Napsal: mensa

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz