Romana Apltauerová je novou obchodní ředitelkou Renault Trucks  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Romana Apltauerová je novou obchodní ředitelkou Renault Trucks

Romana Apltauerová je novou obchodní ředitelkou Renault Trucks

 
lide-2

středa, 10. června 2020

S účinností od 1. června 2020 byla do funkce obchodní ředitelky pro nová a ojetá vozidla Renault Trucks v České republice jmenována Romana Apltauerová.

 

V návaznosti na aktuální dění na trhu nákladních vozidel a měnící se potřeby zákazníků v rámci jejich každodenního podnikání, zavádí Renault Trucks ČR novou obchodní organizaci nových a ojetých vozidel, do jejíhož čela byla jmenována Romana Apltauerová.

Ve své funkci bude řídit obchodní politiku, zodpovídat za prodej nových a ojetých vozidel a celkového dopravního řešení značky Renault Trucks v České republice. Současně se zaměří na rozvoj značky a zvýšení tržního podílu.

Romana Apltauerová doposud zastávala funkci ředitelky ojetých  vozidel Renault Trucks pro Českou republiku a Slovensko. Její profesní kariéra je poslední dvě dekády úzce spjata s Renault Trucks, kde působila na různých manažerských pozicích, ať už v České republice, Rusku nebo Francii.

S 54 098 fakturovanými vozidly si značka Renault Trucks udržela v roce 2019 svoji pozici na proměnlivém trhu nákladních a užitkových vozidel, který se v první polovině roku vyvíjel velmi dynamicky, aby v druhé polovině zaznamenal rychlý pokles.  V segmentu vozidel nad 6 t si francouzský výrobce udržel stabilní pozici na evropském trhu (8,5%) a potvrdil svoji dominantní pozici ve Francii s tržním podílem 27,9%.

Renault Trucks v roce 2019 - globální přehled:

Rozdělení fakturací
Francie: 24 621 fakturovaných vozidel  (+2 %)
Evropa: 24 544 fakturovaných vozidel (-9 %)
Ostatní země: 4 933 fakturovaných vozidel (+10%)

Rozdělení fakturací podle segmentů
Těžká a střední řada: 35 950 fakturovaných vozidel
Užitková vozidla: 18 148 fakturovaných vozidel
Stabilní objem prodejů na turbulentním evropském trhu

Renault Trucks udržel objem prodejů vozidel na proměnlivém evropském trhu, který se v první polovině roku vyvíjel velmi dynamicky (nárůst o 15%), aby v druhé polovině roku zaznamenal rychlý pokles o 18%.

Na evropském trhu v segmentu vozidel nad 6 t dosáhl Renault Trucks tržního podílu 8,5%, který tak zůstal stabilní v porovnání s rokem 2018.

Na evropském trhu v segmentu vozidel nad 16 t francouzský výrobce zaznamenal lehký pokles tržního podílu 0,1 procentního bodu, zatímco tržní podíl v segmentu 6 – 16 t vzrostl o 0,3 procentního bodu.  

10 % nárůst objemů v mezinárodním měřítku
V mezinárodním měřítku vzrostl objem fakturovaných vozidel o 10% na celkových 4 933 vozidel. V kontextu obtížných podmínek na trhu, který klesl o 28%, zaznamenal Renault Trucks růst ve všech zemích.

Francouzský výrobce dosáhl historického úspěchu v Turecku v segmentu vozidel nad 16 t s nárůstem 3 procentních bodů na celkový tržní podíl 8,8 %.

Renault Trucks upevnil své dominantní postavení v Alžírsku (segment nad 16 t) s tržním podílem 26 %. Výroba modelových řad Renault Trucks C a K byla zahájena v roce 2019 v továrně v Meftahu, kde bylo vyrobeno 850 vozidel. V roce 2020 bude továrna zajišťovat také montáž vozidel řady D.

Rekordní objemy ojetých vozidel Renault Trucks
Fakturace ojetých vozidel vzrostly v roce 2019 o 11 %  na 9 442 vozidel. V nesnadných podmínkách na trhu ojetých vozidel s velmi velkou nabídkou takových vozidel, se Renault Trucks podařilo udržet nízký stav skladových ojetých vozidel  a to zejména díky několika jedinečným nabídkám: 

Nabídka T Selection, která zahrnuje ojetá vozidla vybraná podle věku a najetých kilometrů, která prošla 200 bodovou technickou kontrolou a těží ze záruky výrobce.

Modely na míru z továrny Used Trucks Factory v  Bourg-en-Bresse jako Renault Trucks T X-Road nebo T P-Road, tahače přestavěné na podvozky podle přísných průmyslových procesů, které dokonale odpovídají potřebám zákazníků.  

Speciální série ojetých vozidel jako T 01 Racing, se zcela přepracovaným designem ze studia Halle du design francouzského výrobce.

V roce 2019 získalo 23 obchodních míst označení „Used Trucks by Renault Trucks“. Toto označení zaručuje zákazníkům důkladný výběr a přípravu ojetých vozidel, stejně jako širokou nabídku služeb. Cílem francouzského výrobce je udělit toto označení v roce 2020 celkem 70 obchodním zastoupením.  

Poprodejní služby  v roce 2019
Renault Trucks zaznamenal solidní nárůst 3% obratu náhradních dílů a to i přes klesající aktivitu v dopravním sektoru.

Portfolio vozidel využívajících smlouvy o údržbě delší než 36 měsíců vzrostlo o 13% na  více než 35 000 vozidel.  

V roce 2019 byla na trhy patnácti evropských zemí uvedena služba prediktivní údržby Start & Drive Excellence Predict pro modelovou řadu T a T High. V roce  2020  Renault Trucks rozšíří tuto službu také pro modelové řady C, K, a D a D Wide Z.E

Elektrická doprava se stává obchodní a průmyslovou realitou

V roce 2019 byla na trh uvedena řada 100% elektrických vozidel Renault Trucks. Francouzský výrobce nabízí kompletní elektrickou řadu vozidel od 3, do 26 t, která je nejširší na trhu. Důvěru zákazníků  Renault Trucks v elektrická vozidla potvrdil podpis smlouvy se skupinou Carlsberg o dodání 20 vozidel D Wide Z.E.

V letošním roce značka spouští sériovou výrobu elektrických vozidel Renault Trucks ve své továrně v Blainville-sur-Orne.

V průběhu příštích čtyř let plánuje Renault Trucks investovat 150 milionů eur do rozvoje elektrické dopravy. Renault Trucks předpokládá, že elektrická vozidla budou do roku 2025 představovat 10% objemu prodaných vozidel značky.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz