Elektrický Renault D Wide Z.E. pro Calrlsberg  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Elektrický Renault D Wide Z.E. pro Calrlsberg

Elektrický Renault D Wide Z.E. pro Calrlsberg

 
renault-2

pondělí, 30. listopadu 2020

V úterý 24. listopadu 2020 předal Bruno Blin, prezident Renault Trucks, ve švýcarském Rheinfeldu klíče od Renault Trucks D Wide Z.E. Thomasovi Amstutzovi, generálnímu řediteli společnosti Feldschlösschen, dceřiné společnosti skupiny Carlsberg. Toto vozidlo je prvním z historické objednávky dvaceti vozidel Renault Trucks D Wide. Z.E. 26 t. Společnosti Carlsberg Group a Feldschlösschen ukazují, že pomocí elektrických nákladních vozidel je možné rozvážet zboží s nulovými emisemi.

 

V únoru letošního roku učinila značka Renault Trucks zásadní krok k transformaci městské dopravy oznámením podpisu historické smlouvy se skupinou Carlsberg na dodání 20 vozidel Renault Trucks D Wide Z.E. 26 t. Bruno Blin, prezident Renault Trucks, odevzdal  Thomasovi Amstutzovi, generálnímu řediteli společnosti Feldschlösschen, klíče od prvního D Wide Z.E. z dvaceti objednaných 100% elektrických vozidel pro švýcarský pivovar.

„Jsem přesvědčený, že elektromobilita významně přispívá k zlepšení kvality životního prostředí pro nás i budoucí generaci,” prohlásil Bruno Blin, prezident Renault Trucks. „Jsem rád, že právě Renault Trucks podporuje společnosti Feldschlösschen a Carlsberg, průkopníky v oblasti investic do ekologických technologií, na jejich cestě. Odvětví dopravy momentálně prochází významnou transformací. V průběhu příštích deseti let nás čekají mnohem větší změny než za celé poslední století.”

Thomas Amstutz, generální ředitel společnosti Feldschlösschen, pokračuje: „Jsme hrdí na to, že naše průkopnická práce s elektrickými nákladními vozidly, která započala před několika lety, ukazuje pozitivní výsledky. Jsme první společností ve Švýcarsku a dokonce i v Evropě, která používá ekologická nákladní vozidla při přepravě zboží. Naší ambicí je převzít vedoucí roli nejen při vývoji piv a nápojů, ale také v oblasti jejich logistiky a ochrany ovzduší.”

Společnost Feldschlösschen a skupina Carlsberg se zavázaly k ochraně životního prostředí a snižování důsledků globálního oteplování. Systematicky sledují cíle své strategie „Společně směrem k nule“ a usilují o dosažení distribuce s nulovými emisemi. Elektrická nákladní vozidla nabíjená pomocí obnovitelné elektřiny napomáhají společnosti Feldschlösschen dosáhnout těchto cílů v distribuci na kratší vzdálenosti a při rozvozu na dlouhé vzdálenosti je to pak využití železniční dopravy.

100% elektrická vozidla Renault Trucks – kompletní nabídka vozidel s nulovými emisemi
Renault Trucks nabízí kompletní řadu 100% elektrických vozidel od 3,1 do 26 t v sériové výrobě pro vybrané trhy v Evropě.

Elektrická vozidla nezatěžují kvalitu ovzduší, protože při provozu neprodukují CO2 ani Nox (oxid dusíku). Jejich provoz nepodléhá žádným omezením při dopravě a distribuci v centrech měst ani při vysokém riziku znečištění. Protože jsou tichá, mohou se využívat bez omezení v centrech měst i během noci, kdy nijak neruší noční klid a nezatěžují tak dopravu během dne.

Značka Renault Trucks je v současné době jedním z prvních výrobců nákladních vozidel, který ve svém normandském závodu v Blainville-sur-Orne vyrábí elektrická nákladní vozidla sériově.

Technická specifikace Renault Trucks D Wide Z.E.

- Celková hmotnost vozidla: 26t / Hmotnost: 27t
- Rozvor: 3 900 mm
- 2 elektromotory s celkovým výkonem 370 kW (trvalý výstup 260 kW)
- Maximální krouticí moment elektromotorů: 850 Nm
- Maximální krouticí moment zadní nápravy: 28 kNm
- Dvoustupňová převodovka
- Úložiště energie: lithium-iontové baterie o celkové kapacitě 200 kWh.
- Dojezd: až 180 km
 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz