Stavba čtvrtého vlastního servisu společnosti MAN Truck & Bus zahájena  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » Stavba čtvrtého vlastního servisu společnosti MAN Truck & Bus zahájena

Stavba čtvrtého vlastního servisu společnosti MAN Truck & Bus zahájena

 
man

pátek, 22. května 2015

Poklepáním na základní kámen byla dne 12. května 2015 slavnostně zahájena stavba čtvrtého značkového servisu nákladních vozidel a autobusů, provozovaného v České republice přímo společností MAN Truck & Bus. Nový servis se buduje v katastru obce Postřižín nedaleko Prahy, u sjezdu z dálnice D8, a bude nabízet veškeré servisní a opravárenské práce nákladních vozidel a autobusů MAN, s výjimkou lakování.

 

Servis se bude rozkládat na ploše více než 15 000 m2, zastavěná plocha bude mít 2000 m2. Celkové investice dosáhnou téměř 5 miliónů eur, přičemž jen vybavení nejmodernější technikou bude stát více než 700 000 eur. Nové servisní středisko přinese do regionu při otevření zhruba 25 nových pracovních míst, v budoucnu až 40, a případní zájemci o zaměstnání se již nyní mohou hlásit na webových stránkách společnosti MAN. Zahájení provozu je plánováno na 1. listopadu 2015.

Velká kapacita a špičkové služby

V nově budovaném servisu budou mít zákazníci k dispozici pět opravárenských hal po dvou servisních stáních, jednu diagnostickou halu také se dvěma stanovišti a halu pro mytí vozidel. Servisní práce bude provádět až 25 mechaniků, v prvním roce provozu jich bude zhruba 15. Veškeré vybavení a technika bude na nejvyšší možné úrovni. "Naše společnost si velmi zakládá na svých vysokých standardech, díky kterým můžeme nabízet našim zákazníkům špičkové služby. Výjimku nebudeme dělat ani u nového servisu, naším cílem je vybudovat moderní centrum služeb pro vozidla MAN," říká k tomu Ing. Jiří Sedláček, vedoucí poprodejních služeb - vlastních servisů společnosti MAN Truck & Bus. Kromě servisu vozidel MAN bude nové servisní středisko nabízet i opravy přípojné techniky. Tato služba ušetří zákazníkům čas, protože nebudou muset přejíždět mezi různými servisy, ale oprava proběhne na jednom místě. Součástí centra bude kromě servisních služeb prodej nejen nových autobusů, nákladních, komunálních a speciálních vozidel značky MAN, ale také prodej vozidel ojetých.

Třetí vlastní servis MAN bude v Ostravě

Dne 21. dubna 2015 podepsala společnost MAN Truck & Bus smlouvu o převzetí části podniku a smlouvu nájemní se společností AXA truck a.s. v Ostravě, která od roku 2006 provozuje servis nákladních vozidel a autobusů MAN jako smluvní partner. Díky tomu bude MAN od 1. června 2015 provozovat servis v Ostravě jako svůj vlastní.

Kapacita ostravského servisu odpovídá nově budovanému servisu v Postřižíně, také v Ostravě je 5 opravárenských hal, 1 hala diagnostická a 1 mycí hala;  servis zaměstnává v současné době 13 mechaniků, 4 techniky, 3 skladníky a administravní personál. Více informací o ostravském servisu naleznete na www.manostrava.cz.

Další informace na www.mantruckandbus.cz

 

Napsal: Tisková zpráva

 
man
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz