MAN zruší 9500 pracovních míst  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » MAN zruší 9500 pracovních míst

MAN zruší 9500 pracovních míst

 
2020-nova-generace

pátek, 18. září 2020

Představenstva společností MAN SE a MAN Truck & Bus SE informovaly Centrální radu zaměstnanců (odbory, pozn. red.) o plánech, které zahrnují rozsáhlou restrukturalizaci společnosti. Cílem tohoto systematického přeladění je učinit společnost MAN Truck & Bus výrazně digitální, automatizovanou a dlouhodobě ziskovou. V budoucnu se zaměří také na systémy alternativních pohonů.

 

MAN svým zákazníkům nabízí moderní produktové portfolio užitkových a nákladních vozidel, autobusů a dodávkových automoobilů. Automobilový průmysl obecně a segment užitkových a nákladních vozidel speciálně však prochází radikální změnou, a proto společnost MAN také provádí zásadní transformaci. Od poloviny tohoto desetiletí se MAN stane jedním z předních výrobců užitkových vozidel v oblasti elektrických a vodíkových pohonů. MAN tak zajišťuje soulad s přísnějšími předpisy o limitech CO2 zavedenými EU a zároveň dodržuje svůj závazek zůstat v budoucnu udržitelnoua inovativní společností. Již za několik let bude prakticky nemožné vybudovat úspěšné podnikání na základě modelů současných technologií  a struktur. Než však bude moci pokračovat v investování do oblastí budoucnosti, jako jsou alternativní pohony, digitalizace a automatizace, musí MAN podstoupit komplexní proces restrukturalizace. Cílem tohoto procesu je dlouhodobě zlepšit provozní výsledky společnosti. Koronavirová krize dále prohloubila již tak napjatou pozici v oblasti příjmů: MAN Truck & Bus vykázal v první polovině roku ztrátu ve výši 387 milionů EUR. Vedení společnosti za účelem realizace transformačních plánů nabídlo zahájení dialogu se členy podnikové rady, který je založen na důvěře.

Současná jednání zahrnují zrušení až  9500 pracovních míst ve všech oblastech společnosti v Německu, Rakousku a po celém světě. To souvisí s přemístěním některých vývojových a výrobních procesů na jiná místa. Znamená to také, že výrobní závod ve Steyru a úpravny v Plauenu a Wittlichu jsou objekty k vyjednávání o jejich budoucnosti. Podrobnosti o tom, jak lze tyto škrty implementovat sociálně odpovědným způsobem, budou součástí rozhovorů s podnikovou radou. CEO MAN Truck & Bus SE, Andreas Tostmann, říká: „Čelíme velkým výzvám v důsledku technologických změn - pokud jde o digitalizaci, automatizaci a alternativní pohony. Proto musíme restrukturalizovat společnost MAN Truck & Bus, abychom se z dlouhodobého hlediska stali mnohem inovativnějšími, digitálními a výnosnějšími. Chráníme tím budoucnost naší společnosti v rychle se měnícím světě. Představenstvo udělá vše, co je v jeho silách, aby zajistilo, že se MAN i nadále bude řadit mezi nejlepší výrobce autobusů a nákladních vozidel na světě. Požádali jsme proto podnikovou radu, aby přijala naši nabídku dialogu.“

Další informace na www.mantruckandbus.cz

Program efektivní dopravy MAN Truck & Bus

Objem dopravy na evropských silnicích neustále roste. Současně však v důsledku ubývání zdrojů energie je doprava stále dražší. MAN Truck & Bus jako jeden z předních výrobců autobusů a nákladních vozidel výraznou mírou přispívá k neustálému zlepšování efektivity dopravy. MAN nabízí komplexní program snižování celkových nákladů vlastnictví vozidla. Efektivita dopravy – zahrnující technologii, servis, náklady na řidiče a další expertizy – chrání životní prostředí      a je přidanou hodnotou pro naše zákazníky.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz