Renault Truck s motory Euro 6 na CNG  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » Renault Truck s motory Euro 6 na CNG

Renault Truck s motory Euro 6 na CNG

 
renault-2

pátek, 27. března 2015

Renault Trucks od roku 2004 vyvíjí a nabízí vozidla distribuční řady s pohonem na stlačený zemní plyn, známý pod zkratkou CNG. Nyní výrobce rozšiřuje svou nabídku distribuční řady díky novému modelu Renault Trucks D Wide CNG, který je vybaven novým motorem Euro 6 na stlačený zemní plyn o objemu 9 litrů a výkonu 320 k. Vozidlo je dostupné v konfiguracích 4x2 o celkové hmotnosti 19 tun a 6x2 o celkové hmotnosti 26 tun.

 

Renault Trucks představuje model D Wide CNG Euro 6, který je schopen provozu na zemní plyn i na biometan (nebo bioplyn). Biometan představuje obnovitelný zdroj energie produkovaný z organických materiálů, který v porovnání s dieselovým provozem umožňuje významnou redukci emisí CO2. Vozidla s pohonem na CNG nebo na biometan jsou tak dokonale přizpůsobena k provozu v městském a příměstském prostředí (distribuce, rozvážka), což oceňují zejména obory spojené s komunálními službami (správa komunikací, svoz komunálního odpadu a distribuce zboží ve městě).

 

Model Renault Trucks D Wide CNG je vybaven novým šestiválcovým motorem Euro 6 NGT9 o zdvihovém objemu 9 litrů a o výkonu 320 k. Tento motor disponuje takovými dynamickými vlastnostmi a komfortem při řízení, které jsou srovnatelné s dieselovým motorem, přičemž je schopen při nižší úrovni hluku vyvinout větší krouticí moment (1 356 Nm). Model Renault Trucks D Wide CNG je k dispozici ve dvou provedeních: podvozek k dostavbě 4x2, 19 t a podvozek k dostavbě 6x2, 26 t.

Renault Trucks D Wide CNG Euro 6 je vybaven plně automatickou převodovkou Allison série 3200, která je dokonale přizpůsobena pro použití v popelářských vozidlech. Model D Wide CNG je stejně jako dieselové provedení vybaven převodovkou s automatickým přepínáním z neutrálu do módu řízení a naopak. Řidič tak může nastartovat své vozidlo bez nutnosti zařazení neutrálu. Renault Trucks D Wide CNG je dodáván se dvěma objemy plynových zásobníků: o objemu 600 litrů plynu stlačeného pod tlakem 200 barů, což se šesti zásobníky odpovídá 90 kg plynu, nebo o objemu 800 litrů, což s osmi zásobníky odpovídá 120 kg plynu. S cílem vyhovět požadavkům dodavatelů plynu v Evropě je D WIDE CNG nabízen se dvěma typy propojení pro plnění zásobníků podle norem NGV1 a NGV2.

Tyto ocelové zásobníky byly navrženy tak, aby odolaly tlaku 500 barů, což představuje 2,5 násobek normálních provozních hodnot, a na životnost více než 20 let. Model D Wide CNG je stejně jako dieselová vozidla značky Renault Trucks vyráběn v Blainville-sur-Orne v departementu Calvados a servis a údržbu vozidla zajišťuje síť Renault Trucks po celé Evropě. Plynový sektor se v současnosti těší podpoře Evropské unie, která v září 2014 přijala nové předpisy, jejichž cílem je garantovat dostatečné pokrytí plnícími plynovými stanicemi na území Evropy.

 

Napsal: Tisková zpráva

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz