Optifuel Lab 2: o 22 % nižší spotřeba paliva  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » Optifuel Lab 2: o 22 % nižší spotřeba paliva

Optifuel Lab 2: o 22 % nižší spotřeba paliva

 
renault-2

čtvrtek, 9. dubna 2015

Po několika měsících testování byla spotřeba Optifuel Lab 2, laboratorního vozidla Renault Trucks, nižší o 22 %, což představuje úsporu 7,2 litrů na 100 kilometrů. Tyto údaje pocházejí z dvaceti různých technologií, které jsou ve vozidle instalovány s cílem snižovat spotřebu paliva v porovnání se sériovým modelem Renault Trucks T. Clauda Covo ředitele projektu, tyto velmi dobré výsledky nepřekvapily a přidává vysvětlení.

 

„S těmito výsledky jsme samozřejmě velmi spokojení“ vysvětluje Claude Covo, „nejsou pro nás překvapením, ale potvrzují skutečné hodnoty z reálného provozu, jejichž výši jsme odhadovali už na začátku projektu.“ Ač hodnota - 22 % představuje celkový souhrn úspor díky všem použitým technologiím, tak navíc přínos každé z těchto technologií  byl zkoumán separátně. Během testování jsme mohli velmi přesně měřit, jakých úspor konkrétní technologie dosahuje. To je také důvodem, proč byly testy na silnici doplněny o zkoušky na válcové stolici. „Test na silnici je nepostradatelný a proto jsme realizovali několik zkušebních jízd v okolí Lyonu“ pokračuje Claude Covo „nicméně válcové stolice, které věrně kopírují silnici, poskytují tu výhodu, že výsledky nejsou ovlivněny klimatickými podmínkami a testování můžeme bezpočetně opakovat. Oba způsoby testování se vzájemně doplňují a pro naše potřeby byly zcela nezbytné.“

Laboratorní vozidlo Optifuel Lab 2, které není určeno pro prodej na trhu v této podobě, splnilo své závazky. Projekt, který se uskutečnil za podpory Agentury pro ochranu životního prostředí a energetiku (ADEME), obohatil Renault Trucks svými technickými znalostmi a znalostmi svých osmi dalších partnerů (Plastic Omnium, Michelin, Sunpower, Renault, IFP Energies Nouvelles, CEP-Armines, CETHIL-INSA de Lyon et LMFA-Ecole Centrale de Lyon) o budoucích technologiích.

Díky tomu, mohou dnes inženýři některé technologie potvrdit jako účinné či neúčinné anebo je dále rozvíjet. Tyto informace jim také umožní instalovat ty nejúčinnější a nejvýkonnější technologie do sériových vozidel a nabízet ještě úspornější modely Renault Trucks. Pro informaci – při uvedení na trh v roce 2013 byl Renault Trucks T vybaven polovinou technologií, které byly prezentovány čtyři roky předtím na prvním laboratorním modelu Optifuel Lab.

Silniční testy proběhly na vymezeném okruhu 200 kilometrů v okolí Lyonu, který simuloval trasu meziregionální dopravy. Průměrná naměřená rychlost Optifuel Lab 2 byla 72,6 km/h s celkovým nákladem 33 tun, což představuje obvyklé průměrné zatížení v Evropě.

 

Napsal: Tisková zpráva

 
renault-2
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz