Novinky  stavební  řady  Renault Trucks na výstavě  INTERMAT  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » Novinky stavební řady Renault Trucks na výstavě INTERMAT

Novinky stavební řady Renault Trucks na výstavě INTERMAT

 
renault-2

středa, 11. února 2015

Renault Trucks představí novinky své stavební řady na výstavě Intermat v Paříži - Nord Villepinte od 20. do 25. dubna 2015. Na stánku francouzského výrobce budou vystaveny mimo jiné tyto modely Renault Trucks C XLOAD domíchávač betonu, C 8x4 Tridem nebo K Xtrem.

 

Renault Trucks vystaví vozidlo C 8x4 XLOAD (s nástavbou domíchávač betonu). Model C XLOAD byl předmětem studie, jejímž cílem bylo snížit hmotnost podvozkové části nezatíženého vozidla, což umožní dopravcům ve stavebním sektoru nakládku většího množství betonu při každé obrátce a tím zvýšení jejich produktivity a rentability.

Součástí expozici Renault Trucks  bude také model C 8x4*4 Tridem. Čtvrtá řiditelná náprava a zmenšený poloměr zatáčení o 90 cm výrazně zlepšují ovladatelnost vozidla. C 8x4*4 Tridem je vhodný pro montáž nástaveb umístěných na zadní části převisu vozidla jakými jsou například hydraulické jeřáby, nosiče kontejnerů, hydraulické ruky nebo tlakové kanalizační jednotky.

Pro obory spojené s těžbou a dopravou v lomech je určen model K 8x4 Xtrem se zesíleným podvozkem a novou robustní robotizovanou převodovkou Optidriver Xtrem, která byla vyvinuta pro provoz v náročných podmínkách. K Xtrem je vybaven 24 palcovými koly, která jsou homologována pro provoz na silničních komunikacích. Tato verze, kterou Renault Trucks jako vůbec první výrobce uvedl na evropský trh u sériově vyráběných vozidel, zvyšuje u modelu K užitečné zatížení a úroveň průchodnosti terénem díky větší světlé výšce a vyšším nájezdovým úhlům vpředu a vzadu.

Dalším vystaveným modelem na stánku bude Renault Trucks C 6x4 OptiTrack. OptiTrack nabízí vozidlům dočasný pohon přední nápravy díky dvěma hydraulickým motorům integrovaných do nábojů předních kol. Systém OptiTrack poskytuje dočasný pohon všech kol, ve chvíli, kdy je řidič potřebuje, přičemž na rozdíl od klasického řešení pohonu všech kol OptiTrack přispívá k vyššímu užitečnému zatížení, snižování spotřeby pohonných hmot a nákladům na údržbu.

Na Intermatu bude dále k vidění C cab 2,3 m 6x4 vozidlo, které odpovídá na požadavky dopravců zajišťujících zásobování staveb a dodávky materiálů v městském a příměstském prostředí. Model je sériově vybaven robotizovanou převodovkou Optidriver. Snížená výška a šířka jeho kabiny usnadňuje řidiči manévrovatelnost a také časté nastupování a vystupování z vozidla.  Po úspěšném uvedení nové modelové řady v Evropě v roce 2013 a 2014, Renault Trucks uvedl tyto nové modely také na trhy na Středním východě a v Africe a potvrdil tím svoji celosvětovou působnost. Renault Trucks na Intermatu představí také model K v konfiguraci tahač 6x4. Renault Trucks se představí na výstavě Intermat od 20. do 25. dubna 2015 (Hala 6, vstup  C, stánek 083).  Vozidla stavební řady C a K francouzského výrobce budou vystavena také na stáncích partnerských nástavbářů.

 

Napsal: Tisková zpráva

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz