Přihlaste se na Optifuel Challenge 2014  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Přihlaste se na Optifuel Challenge 2014

Přihlaste se na Optifuel Challenge 2014

 
renault-3

pondělí, 31. března 2014

Renault Trucks uvádí další ročník soutěže Optifuel Challenge, ve které hledá šampióna v hospodárné jízdě. Národní kolo pro Českou republiku bude probíhat od 1. dubna 2014 do 22. srpna 2014 a je otevřeno pro stávající i potenciální zákazníky značky Renault Trucks. Český vítěz se nominuje spolu s ostatními národními vítězi z dalších 19 zemí do velkého finále, které se uskuteční v průběhu listopadu ve Francii.

 

Národní kolo Optifuel Challenge 2014 je otevřeno pro majitele dopravních společností v České republice, kteří si v průběhu konání soutěže zapůjčí soutěžní soupravu Renault Trucks T + návěs, demo tahač Renault Trucks T anebo jsou majiteli nové modelové řady Renault Trucks T s aktivovanou službou Optifleet. V soutěži je budou reprezentovat jejich profesionální řidiči, kteří budou mít jedinečnou příležitost otestovat v reálném provozu na mezinárodních nebo vnitrostátních trasách novou modelovou řadu T a současně změřit mezi sebou své síly.

Modelová řada T byla navržena s cílem dosáhnout ještě větších úspor paliva: nové motory Euro 6, design kabiny, instalované moderní technologie, školení hospodárné jízdy - to vše přináší zákazníkům nižší spotřebu paliva, náklady na údržbu a současně vyšší přepravní rychlost. Prostřednictvím Optifuel Challenge chce Renault Trucks představit všechny tyto inovace společně se systémem pro správu vozového parku Optifleet, který umožňuje sledovat v reálném čase technické údaje o vozidlech a chování řidičů a dosáhnout úspor až 5 000€ ročně na jedno vozidlo.

Hodnocení jednotlivých soutěžících bude probíhat právě prostřednictvím služby Optifleet na základě těchto kritérii: volnoběh, neúsporná jízda, tempomat, překročení rychlosti a poměr mezi brzděním a zastavením. 8 nejlepších českých řidičů pak změří své síly v národním finále 6. září 2014 v truck centru Renault Trucks v Praze Čestlicích, kde pro ně budou připraveny různé disciplíny. Český šampión v hospodárné jízdě se následně zúčastní soustředění v tréninkovém centru v polském Mlochowě a dále postoupí do velkého finále, které se uskuteční v průběhu listopadu ve francouzském Lyonu.

Soutěž bude probíhat ve všech Renault Trucks centrech v České republice ve spolupráci s partnery soutěže, kterými jsou Michelin - výrobce pneumatik a  Kogel výrobce návěsové techniky.

Výsledky jednotlivých soutěžících budou pravidelně zveřejňovány na stránkách společnosti Renault Trucks www.renault–trucks.cz, na stránkách Truckdriver Clubu www.truckdriverclub.cz a na facebookových profilech Renault Trucks ČR a Truckdriver Club.

Napsal: mensa

 
renault-3
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz