Renault Trucks pro ADR  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Renault Trucks pro ADR

Renault Trucks pro ADR

 
renault-3

úterý, 10. listopadu 2015

Renault Trucks představuje speciální nabídku pro zákazníky, kteří se zabývají přepravou nebezpečných látek, potravin rychle podléhajících zkáze nebo chemických produktů. Renault Trucks T Cisternové vozidlo bylo koncipováno tak, aby splňovalo dva hlavní požadavky těchto oborů: užitečné zatížení a bezpečnost.

 

Přeprava nebezpečných nákladů podléhá zvláštním nařízením. Renault Trucks reaguje na požadavky svých zákazníků a nabízí jim model řady Renault Trucks T (International Truck of the Year 2015) v provedení Cisternové vozidlo. Díky speciální konfiguraci má vozidlo nižší hmotnost, čímž nabízí vyšší užitečné zatížení a je vybaveno množstvím prvků pro zvýšení bezpečnosti řidiče a přepravovaného zboží.

Renault Trucks T Cisternové vozidlo nabízí v sériové výbavě ráfky, nádrže a vzduchojemy z hliníku a odlehčenou točnici, které přispívají k nižší hmotnosti prázdného vozidla a tím k vyššímu užitečnému zatížení. Navíc byly některé postradatelné prvky zcela eliminovány – jako například spodní prodloužení dveří. Celkové užitečné zatížení vozidla v konfiguraci Sleeper Cab tak může být vyšší až o 270 kg v porovnání se standardní verzí modelu T.

Pravá strana podvozkového rámu je odstrojená a umožňuje tak snadnou montáž dalšího specifického vybavení nezbytného pro tento typ přepravy. Co se týče bezpečnosti řidiče a zboží je tento speciál sériově vybaven novým systémem kontroly tlaku v pneumatikách (Tyre pressure  monitoring System). Díky tomuto systému může řidič kontrolovat na přístrojové desce tlak v pneumatikách a tím zabránit jejich podhuštění a případnému poškození. Systém rovněž pomáhá optimalizovat spotřebu paliva a životnost pneumatik. T Cisternové vozidlo je sériově vybaveno pneumatikami s nejlepšími parametry na trhu z hlediska brzdné dráhy. Sériová výbava tohoto modelu dále obsahuje balíček Protect s adaptivním tempomatem pro udržování bezpečné vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla, světla do zatáček, automatické rozsvěcení světel, xenonová světla, ostřikovač světel nebo systém kontroly tlaku v pneumatikách.  

T Cisternové vozidlo získalo osvědčení ADR* pro přepravu všech druhů nebezpečných materiálů a je vybaveno ochranným krytem na výfukovém potrubí, vypínačem baterií anebo výstražnými svítilnami, které jsou vnitřní výbavou kabiny.

* ADR - Evropská dohoda o mezinárodní silniční přepravě nebezpečných věcí.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz