Renault Trucks: 18 podvozků  D18 4X2  E5 pro HSZ ČR  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Renault Trucks: 18 podvozků D18 4X2 E5 pro HSZ ČR

Renault Trucks: 18 podvozků D18 4X2 E5 pro HSZ ČR

 
renault-3

čtvrtek, 29. října 2015

Renault Trucks předal ve spolupráci s výrobcem speciálních vozidel WISS CZECH s.r.o. 18 podvozků D18 4x2 300 E5 Generálnímu ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR Ministerstva vnitra. Vozidla opatřená záchrannou plošinou BUMAR-KOSZALIN mohou být nasazena při záchraně osob ze zaplavených míst a při kontrole a opravě povodněmi poškozených mostních konstrukcí.

 

Dlouholetá spolupráce Renault Trucks a výrobce speciálních vozidel WISS CZECH s.r.o. vyústila v předávku 18 podvozků D18 4x2 300 E5 Generálnímu ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, který se rozhodl pro jejich pořízení v rámci projektu s názvem Připravenost Hasičského záchranného sboru ČR k řešení povodní. Tento projekt je spolufinancován z Integrovaného operačního programu. Podvozky jsou opatřeny záchrannou plošinou od polského výrobce požárních plošin BUMAR-KOSZALIN a mohou být nasazeny při záchraně osob ze zaplavených míst pod úrovní komunikací, kontrolách a opravách povodněmi poškozených mostních konstrukcí.

14 z předaných vozidel je vybaveno manuální převodovkou ZF, 4 pak robotizovanou převodovkou Optitronic. Všechny modely mají brzdový systém EBS Basic +, uzávěrku diferenciálu, nezávislé topení Air/Air a pohodlnou a prostornou kabinu Global s šířkou 2 metry, která pojme 3 osoby. Nástavbu tvoří teleskopicko-kloubová technologie s maximálním skloněním spodního ramene pod vodorovnou rovinu. Délka posledního ramene za kloubem je nejméně 5 m. Nástavba umožňuje stranové vyložení koše se zatížením až 400 kg, nejméně do vzdálenosti 20 m.

Renault Trucks a WISS CZECH s.r.o. spolupracují v rámci českého trhu od roku 2003. Během této doby oba výrobci společně předali hasičským sborům několik desítek speciálních vozidel. Neméně důležitá je i spolupráce s mateřskou společností WISS v Polsku na mezinárodních tendrech a následných úspěšných dodávkách vozidel do Bulharska, Maroka a dalších zemí.

WISS – výrobce speciálních vozidel
Jeden z předních světových výrobců speciálních automobilů a protipožárního vybavení určeného pro hasičské sbory, armádu, policii a civilní službu. Společnost vznikla v roce 1988 a od samého počátku je spojena s oborem záchranářských vozidel. Ve své nabídce poskytuje: požární, záchranné, letištní vozidla, vozidla technické záchranné služby, vodní děla, speciální kontejnery, přívěsy, také montážní a požární plošiny a čerpadla.

 
renault-3
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz