Archiv  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv

Truck & business 2 / 2016

Je tomu něco přes deset let, co jsem se kdesi uprostřed Německa setkal se dvěma manažery společnosti MMM, Thierrym Degivesem a Yannickem Mahieuem, vydávajícím v Belgii časopis Truck & business. Dohodli jsme se na schůzce „na půl cesty“ mezi Prahou a jejich domovským Liège s cílem pokusit se dohodnout českou edici časopisu Truck & business. Stačily k tomu zhruba tři hodiny a ještě týž večer jsme se vraceli, oni i já, do svých domovů na všem důležitém dohodnuti. A v červnu 2006 jsem již první číslo českého Truck & businessu představili hostům při malé prezentaci v hotelu Voroněž – paralelně s probíhajícím veletrhem Autotec. Tehdy přijel i šéfredaktor belgického vydání Claude Yvens a zakladatel časopisu Jean-Marie Becker. Od té doby se mnohé změnilo, nicméně potěšitelné je, že Truck & business tu stále je, a to nejenom v Belgii, ale i na Slovensku a v Polsku, a ačkoli jsou dnes podmínky fungování takového odborného periodika mnohem složitější než tehdy, Truck & business při vší skromnosti ve svém odvětví určitou stopu zanechal. Zabývá se hlavně strategickými aspekty silniční dopravy, míří na manažery a majitele firem a oslovuje je nejenom pomocí tištěného časopisu, ale stále více i díky on-line aktivitám.

Truck & business funguje v České republice s malým, ale stabilním a dobře sehraným týmem lidí, v čele se šéfredaktorem panem Vlastislavem Tůmou, který má lví podíl na dobré redakční pověsti časopisu.

Novinkou letošního ročníku časopisu je mimořádné číslo, které vyjde v listopadu a ponese podtitul TOP 50 silniční autodopravy. Přemýšleli jsme dlouho o tom, jak vytvořit publikaci, která osloví nejen odvětví, tj. dopravce a jejich dodavatele, ale také zadavatele přeprav. Nakonec k tomu dala příležitost naše dlouholetá spolupráce s časopisem Ekonom. Mimořádné číslo tak vyjde nejenom v naší vlastní distribuci, ale také v distribuci tohoto prestižního ekonomického týdeníku. Více informací o tomto projektu najdete na našich internetových stránkách www.truck-business.cz, případně vám je rádi zašleme.

Tradice mnoha českých autodopravních firem i dodavatelských organizací je na českém trhu mnohem delší, než naše „dekáda“, nicméně jsem rád, že s mnohými jsme se potkávali již před deseti lety a potkáváme se i dnes .  A to přes sílící konkurenční prostředí a celkově tvrdší tržní podmínky, kterým všichni čelí. Takže nezbývá než si navzájem držet palce i do příštích let.

Martin Mensa
vydavatel

 
 

Vybrané články

Fuso E-Cell nové generace

Fuso E-Cell nové generace

27. 5. 2016

V loňském roce jsme na tomto místě uvedli zahraniční zkušenosti z provozu elektrických vozidel Fuso Canter. Elektromobily testované u vybraných zákazníků prokázaly, oproti srovnatelným konvenčním typům, úspory v... celý článek »

 
Trendy v tankování

Trendy v tankování

27. 5. 2016

DKV Euro Service je součástí skupiny DKV Mobility Service Group. Skupina je zastoupena ve 42 zemích, zaměstnává přes 700 pracovníků po celé Evropě. Na českém a slovenském trhu si letos připomíná 25 let působení. Nejen... celý článek »

 
Nová omezení, tentokrát z z Francie

Nová omezení, tentokrát z z Francie

27. 5. 2016

V tomto vydání bychom se chtěli věnovat dalším byrokratickým opatřením, která zavádí od 1. července 2016 Francie. Evropská komise více než rok zkoumá, zda aplikace německého zákona o minimální mzdě pro mezinárodní... celý článek »

 
Úspory a geometrie

Úspory a geometrie

27. 5. 2016

V druhé části našeho seriálu chceme upozornit na možnost zvýšení hospodárnosti provozu pravidelnou kontrolou geometrie náprav tahačů a jejich přípojných vozidel. Správné nastavení geometrie má totiž největší vliv na... celý článek »

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz