Archiv  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv

Truck & business 1 / 2007

 
 

Vybrané články

Výběr vozidla

Výběr vozidla

 

Máme-li hovořit o hospodárnosti v dopravní firmě, musíme mít na zřeteli celkové náklady spojené s provozem vozidla. Do hospodárnosti silně zasahuje legislativa (přípustné hmotnosti, předpisy, možnosti dodatečných... celý článek »

 
Kde se šetřit se nevyplácí

Kde se šetřit se nevyplácí

 

Před 40 lety začal Mercedes používat dodnes velice frekventované výrazy „aktivní a pasivní bezpečnost“. Osmdesátá léta minulého století přinesla výrazný posun v zavádění elektronických podvozkových soustav, které... celý článek »

 
Boj o vavříny

Boj o vavříny

 

Till Oberwerde, generální ředitel společnosti DaimlerChrysler Bohemia s.r.o. stojí v čele českého zastoupení největšího světového výrobce nákladních vozidel nad šest tun od konce loňského roku. Náš rozhovor jsme tedy... celý článek »

 
Regionální shromáždění

Regionální shromáždění

 

Na první březnovou sobotu svolala Regionální komise Praha sdružení ČESMAD BOHEMIA shromáždění, které se uskutečnilo v hotelu STEP v Praze 9. Zaujalo nás několik témat, která se dotýkají dopravců nejen pražského regionu.... celý článek »

 
Neplacení mýtného je přestupek

Neplacení mýtného je přestupek

 

Co Čech, to muzikant, platilo za dob kočárů s loukoťovými koly. Mnoho dalších přívlastků se objevilo u označení příslušníků našeho národa v poslední době. O positivních vlastnostech se rádo hovoří, nerado o těch... celý článek »

 
Registrace nákladních vozidel za první dva měsíce 2007

Registrace nákladních vozidel za první dva měsíce 2007

 

Začátkem letošního roku překročil počet registrací vozidel všech kategorií v ČR magické číslo 6 500 000! K rekordnímu prodeji roku 2006 přispělo zpřísnění emisních předpisů, kdy mnozí dopravci dali přednost poslední... celý článek »

 
O.K. Trans zvolil Michelin

O.K. Trans zvolil Michelin

 

První českou společností, která se zapojila do celoevropského servisního programu pro nákladní pneumatiky pod názvem Michelin Fleet Solutions, je dopravní a logistická společnost O.K. Trans. Michelin Fleet Solutions je... celý článek »

 
Nástavby šité na míru

Nástavby šité na míru

 

Velimská karosárna a slévárna se zabývá kovovýrobou déle než 75 let. Firma byla původně zaměřena na slévárenství. Totalitní pouto svazovalo rodinné firmě ruce. Dnes je tomu jinak. Hlavním provozem firmy KOV Velim je... celý článek »

 
Iveco pro stavebnictví

Iveco pro stavebnictví

 

Chceme-li obsáhnout pestrou nabídku vozidel značky Iveco, která mohou být účinnými pomocníky ve stavebnictví, pak musíme začít u typové řady Daily. Ostatně jsou to atributy využitelné právě ve stavebnictví, jimiž se... celý článek »

 
Konference se blíží

Konference se blíží

 

15. května se koná v Praze konference Truck & Business Czech Forum pod patronací našeho časopisu. O konferenci, jejím smyslu a cílech jsme hovořili s Radkem Mužíkem ze společnosti Incoma Reseach. Co vedlo společnost... celý článek »

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz