Konference se blíží  |  Truck & business 1 / 2007  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 1 / 2007 » Konference se blíží

Konference se blíží

 
image371

15. května se koná v Praze konference Truck & Business Czech Forum pod patronací našeho časopisu. O konferenci, jejím smyslu a cílech jsme hovořili s Radkem Mužíkem ze společnosti Incoma Reseach. Co vedlo společnost Incoma uspořádat konferenci se...

 

15. května se koná v Praze konference Truck & Business Czech Forum pod patronací našeho časopisu. O konferenci, jejím smyslu a cílech jsme hovořili s Radkem Mužíkem ze společnosti Incoma Reseach.

Co vedlo společnost Incoma uspořádat konferenci se zaměřením na silniční dopravu a logistiku?
V roce 2006 jsme společně s vydavatelstvím MMM uspořádali konferenci Fleet Europe Forum, které se zúčastnily skoro 200 delegátů z ca 20 zemí. Logicky jsme se po úspěchu této akce tedy dohodli, že v ČR uspořádáme i podobnou konferenci zaměřenou na segment logistiky a nákladní dopravy (potažmo těžké dopravní techniky), která má v západní Evropě již vybudovanou dobrou pozici. Současně se domníváme, že situace na relevantním trhu v ČR i dalších zemích CEE je poměrně komplikovaná a dynamicky se vyvíjí a proto bychom rádi přiblížili místním podnikatelům zkušenosti a úspěšné inspirativní příběhy ze zahraničí. Zájem o ČR a důvěra MMM nás rovněž tak těší a věříme, že akce bude opět podobně úspěšná a přínosná pro návštěvníky.


Jaká budou hlavní témata konference a kdo se na konferenci objeví v roli řečníků
Program je v současné době ve fázi finální přípravy a bylo by tedy mírně předčasné hovořit o konkrétních jménech. V nejbližších dnech se program včetně jmen řečníků objeví na www.truckforum.cz. V každém případě však mohu návštěvníkům přislíbit, že program bude velmi zajímavý a rozhodně nebude založen na prezentaci obecně dostupných a známých faktů. Bude se zabývat aktuálními tématy, kterými branže dnes žije, a zejména bude akcentována obchodní stránka života logistických a dopravních firem.


V čem konkrétně vidíte přínos pro ty, kteří se konference zúčastní v roli posluchačů
Setkají se s příspěvky, které se budou týkat témat, jež jsou celé branži společná, a to nikoliv popisnou formou, ale v podobě úvah a inspirací kterak ve složité situaci nejen přežít, ale posílit svou pozici. Celá branže v řadě směrů trpí převážnou orientací na provozní stránku života firmy a akcent na strategické otázky, bez nich není dlouhodobé úspěšné fungování myslitelné, není dostatečný. Právě těmto úvahám a tématům bychom se chtěli převážně věnovat.


Konference má i mezinárodní část. Co nám o tom můžete říct.
Tato část je připravována naším partnerem, mediálním domem MMM sídlícím v Belgii a vydávajícím nejprestižnější evropský oborový časopis. Jsem si tedy osobně jist vysokou kvalitou témat, která přivezou do Prahy. Za zcela zásadní považuji sdílení zkušeností západoevropských přepravců z éry po vstupu ČR a dalších zemí do EU, neboť podobná situace čeká i české přepravce. Kdo nebude připraven, bude to mít rozhodně těžší. Konference tak nabízí jedinečnou příležitost se koncentrovanou formou v průběhu jednoho dne obeznámit s řadou faktů a jevů, jejich studium by zabralo jinak mnohem více času. A poznámka na závěr – budeme se intenzivně zabývat postupy, kterak být úspěšný, aniž by bylo nutné být levný.


Radek Mužík, Partner, INCOMA Research

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz