Novinka: TimoCom TruckBan  |  Truck & business 1 / 2017  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 1 / 2017 » Novinka: TimoCom TruckBan

Novinka: TimoCom TruckBan

 
telematika

pondělí, 27. března 2017

Pravidla pro zákazy jízdy nákladních vozidel v Evropě jsou velmi rozmanitá. V různých zemích platí zákazy pro nákladní vozidla na určitých trasách, silnicích a dálničních úsecích a to ještě navíc ve zcela konkrétní časy. Udržet si v tomto směru přehled je téměř nemožné. Pomocnou ruku nabízí TimoCom.

 

TimoCom vytvořil přehledný portál pro celoevropské zákazy jízdy nákladních vozidel, který je dostupný ve 14 jazycích.

Kam nejčastěji směřuji kamiony
Stačí, když se podíváme jen na předpisy upravující zákazy jízdy nákladních vozidel v Německu, a rychle zjistíme, jak složité je toto téma. V Německu například nesmí nákladní vozidla o celkové hmotnosti nad 7,5 t a nákladní vozidla s přívěsem jezdit v neděli a o svátcích v době od 0 do 22 hodin. Vozidla, která přepravují určité zboží, však mají výjimku. Nákladní vozidla o celkové hmotnosti nad 7,5 t ani nákladní vozidla s přívěsem nesmí jezdit v době od 1. července do 31. srpna v sobotu v době od 7 do 20 hodin na některých dálnicích a spolkových silnicích.

Za porušení předpisů se v Německu platí pokuta ve výši 120 euro. Tento přestupek lze ale také připsat majiteli vozidla, který poté dle německého sazebníku zaplatí pokutu ve výši 570 euro.

Konec zmatků
Pokud pomyslíme, že každá evropská země má svá vlastní pravidla pro zákaz jízdy nákladních vozidel, je obtížné si vše zapamatovat. Opravdu složité to začne být v okamžiku, kdy k tomu v létě přibudou mezinárodní zákazy jízdy během dovolených. I na to myslela největší evropská dopravní platforma TimoCom. Jako pomoc řidičům resp. manažerům dopravy spouští bezplatný portál informující o zákazech jízdy nákladních vozidel v celé Evropě pod názvem „TimoCom TruckBan".

Na uvedeném portálu se může každý zájemce z oblasti dopravy a logistiky kdykoliv rychle informovat o víkendových, letních a svátečních zákazech jízdy nákladních vozidel v rámci celé Evropy. Stačí pouze zadat požadovanou zemi a případně také datum a příslušné zákazy jízdy se zobrazí ve strukturovaném náhledu.

TimoCom TruckBan je zajímavý zejména pro disponenty a řidiče nákladních vozidel. Portál slouží jako podpůrné médium při plánování tras a díky optimalizaci pro mobilní zařízení také jako užitečný informační zdroj pro všechny řidiče na evropských silnicích.

Podrobnosti z portálu TimoCom TruckBan jsou dostupné na www.truckban.info

O TimoComu

TimoCom Soft-und Hardware GmbH je německá IT společnost se sídlem v Düsseldorfu. Byla založena v roce 1997 jako poskytovatel služeb pro všechny firmy zapojené do přepravního řetězce. Řadí se mezi středně velké IT-firmy zaměřené na vývoj a propojování webových aplikací pro odvětví dopravy. Firma provozuje největší dopravní platformu v Evropě. Na této platformě je denně uveřejňováno až 500 000 mezinárodních nabídek přeprav a volných vozů. Tato logistická síť sestává z více než 36 000 prověřených firem. Více informací o TimoCom naleznete na www.timocom.cz.

Text: Jan Hrubý

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz