Renault Trucks spouští sériovou výrobu elektroaut  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » Renault Trucks spouští sériovou výrobu elektroaut

Renault Trucks spouští sériovou výrobu elektroaut

 
renault-2

úterý, 10. března 2020

Elektrická vozidla se stávají pro Renault Trucks realitou nejen z obchodního, ale i průmyslového hlediska. V březnu značka spouští sériovou výrobu 100% elektrických vozidel řady D a D Wide Z.E. ve výrobním závodě Blainville-sur-Orne, která představuje rozhodující milník v transformaci městské doprava.

 

Sériová výroba elektrických vozidel Renault Trucks D a D Wide Z.E. začíná tento měsíc ve výrobním závodě v Blainville-sur-Orne v Normandii.  Továrna, která je v provozu od  roku 1957 se specializuje na výrobu střední řady vozidel a vyrábí také kabiny pro tahače. Denní produkce čítá 270kabin a výrobní linku opouští  72  distribučních vozidel. Na tomto místě také od nynějška probíhá montáž elektrických vozidel značky Renault Trucks. 

Výrobní hala určená pro elektrická vozidla
Část výrobního areálu byla adaptována pro výrobu elektrických modelů značky. Výroba byla umístěna hned vedle linky pro montáž vozidel střední řady.  Hala Z.E. o rozloze 1 800 m², je nyní určena pro technické operace týkající se elektrických vozidel.  

Část výroby prochází klasickou montážní linkou a pak přechází do části specializované pro vozidla Renault Trucks D a D Wide Z.E. Budova slouží také jako sklad náhradních dílů a zejména baterií, pro které je vyhrazena část budovy s řízenou teplotou.   

50 hodin na výrobu elektrického vozidla
Výroba začíná jeden týden před tím, než se elektrická vozidla dostanou na montážní linku a to jejich přípravou v rámci haly Z.E. Části vozidla specifické pouze pro elektrické modely (hnací řetězec, převodovka, modulární napájecí jednotka atd.) jsou sestaveny specializovanými techniky Renault Trucks. Následně se přesouvají na výrobní linku, aby byly tyto celky namontovány.

Vozidla Renault Trucks D a D Wide Z.E. jsou montována na stejné lince jako ekvivalentní dieselové modely. Na konci výrobní linky se elektrická vozidla vracejí zpět do haly Z.E, kde se kompletují a procházejí oddělením kvality. K výrobě kompletního elektrického vozidla je potřeba 50 hodin.

Renault Trucks předpokládá, že elektrická vozidla budou do roku 2025 představovat 10% objemu prodaných vozidel značky.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz