Představení nové řady Volvo  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » Představení nové řady Volvo

Představení nové řady Volvo

 
volvo-2

čtvrtek, 19. června 2014

Společnost Volvo Group Czech Republic, s.r.o. uspořádala dvě víkendové mimořádné akce, kde představila zákazníkům a příznivcům značky Volvo všechny zástupce nové modelové řady včetně nových technologií, kterými jsou tato vozidla vybavena.

 

Od září 2012 uvedla společnost Volvo Trucks na trh pět nových modelů nákladních vozidel. Vše začalo uvedením nového modelu Volvo FH, za kterým v průběhu roku 2013 následovaly nové modely Volvo FM, Volvo FMX, Volvo FE a Volvo FL. Všechny nové modely obsahují inovace a prvky, které řidičům usnadňují a zefektivňují práci.

Společnost Volvo Group Czech Republic, s.r.o. uspořádala v sobotu 7. 6. 2014 a 14. 6. 2014 dvě celodenní akce s názvem Volvo Day. V areálech letiště Tchořovice u Blatné a Mnichovo Hradiště společnost představila všechny zástupce nové modelové řady a umožnila tak zákazníkům, aby si vyzkoušeli nové technologie, kterými jsou tato vozidla vybavena.  K dispozici byla vozidla s řízením Volvo Dynamic Steering, který spojuje běžný hydraulický posilovač řízení s elektronicky regulovaným elektrickým motorem napojeným na řídicí ústrojí. Výsledkem je možnost přesného řízení, která řidiči vozidla přináší bezpečnější, pohodlnější a příjemnější pracovní prostředí. Dynamické řízení Volvo mohli zákazníci vyzkoušet na připravené off-roadové trase, a to s plně naloženými sklápěči FMX v konfiguraci tridem - vozidlo v konfiguraci 8x4 se zadní trojnápravou, kde poslední náprava je řiditelná a zdvihací. Tato konfigurace se vyznačuje výbornou manévrovatelností a vysokým jízdním komfortem jak při jízdě s naloženým vozidlem, tak i s prázdným.

Areály letiště umožnily návštěvníkům i testování motorové brzdy s rozjetou plně naloženou soupravou. Při soutěžích ve slalomu a parkování na přesnost ocenili řidiči nejen perfektní ovladatelnost vozidla, ale také výhled z kabiny, která je nyní komfortnější a prostornější.

Bohatý program se spoustou soutěží byl připraven pro všechny věkové kategorie.

Generální ředitel společnosti Volvo Group Czech Republic, s.r.o. Robert Grozdanovski uvítal všechny návštěvníky a představil celou rodinu modelů Volvo: „S naší moderní a technologicky vyspělou řadou nákladních vozidel jsme nyní výborně připraveni pomáhat vám zákazníkům ve všech odvětvích a zlepšovat tak vaší produktivitu a ziskovost. Všechna naše nákladní vozidla mají stejné přednosti – poskytují řidičům výborné jízdní vlastnosti a zajišťují maximální provozuschopnost s minimálními náklady na palivo,“ řekl Robert Grozdanovski a vyzval zákazníky k tetování nových modelů. Obě akce navštívilo přes 800 návštěvníků z řad obchodních partnerů, zákazníků a medií. Největší obdiv získalo dynamické řízení Volvo. Jak řekl jeden ze zákazníků bezprostředně po jízdě s plně naloženým sklápěčem FMX: „Když jsem viděl video, kde křeček točí volantem, nevěřil jsem tomu. Teď jsem se přesvědčil, že i naložená sklápěčka se dá ovládat doslova jedním prstem.“ Společnost Volvo Group Czech Republic, s.r.o. plánuje podobnou akci i na Moravě, 27. září 2014 v areálu letiště Vyškov.

 

Jak funguje dynamické řízení Volvo

Systém dynamického řízení Volvo vychází z běžného systému mechanického řízení s hřídelí volantu, která spojuje volant s převodkou řízení. S otáčením kol nákladního vozu pomáhá řidiči hydraulický posilovač. Do systému společnosti Volvo je přidán elektronicky řízený elektrický motor připojený k hřídeli volantu. Tento motor spolupracuje s hydraulickým posilovačem řízení a elektronická řídicí jednotka jej reguluje tisíckrát za sekundu. Při nízkých rychlostech tento elektrický motor vyvine potřebnou sílu navíc a při vyšších rychlostech automaticky reguluje řízení a kompenzuje nerovnosti vozovky způsobené například bočním větrem nebo hrboly, které se přenášejí do volantu.

 

Napsal: Tisková zpráva

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz