Dynafleet Časů řízení a odpočinku  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » Dynafleet Časů řízení a odpočinku

Dynafleet Časů řízení a odpočinku

 
dynamicke-rizeni

středa, 21. května 2014

Evropští řidiči budou nyní moci snadněji spravovat své zákonem vyžadované záznamy o časech řízení a odpočinku. S inovovanou službou Časy řízení a odpočinku, která je součástí systému Dynafleet společnosti Volvo Trucks, zobrazuje přímo displej v kabině řidiče upozornění, kdy je čas udělat bezpečnostní přestávku.

 

Pro řidiče nákladních vozidel nejsou přestávky k odpočinku důležité jen z hlediska bezpečnosti – jsou také legislativním požadavkem. Evropské předpisy týkající se řízení a odpočinkových časů jsou však poměrně rozsáhlé a složité. Stanovují, jaké přestávky musí řidič absolvovat během pracovního dne, a také nařizují, kdy je čas na celodenní a týdenní přestávky. To znamená, že může snadno dojít k omylu – a tyto omyly mohou řidiče i přepravní společnost stát značné sumy na pokutách.

„Nová verze služby Časy řízení a odpočinku, kterou právě uvádíme, umožňuje řidiči, aby přímo ve své kabině sledoval časy jízdy a měl jistotu, že řídí podle požadavků legislativy. Tím se vyhýbá riziku pokut a může se lépe koncentrovat na svou práci,“ říká Jarkko Aine, specialista dopravních řešení společnosti Volvo Trucks. Pokud se řidič rozhodne rozdělit požadovanou 45minutovou přestávku na 15 a 30minutovou část, systém to rovněž zaznamená.K tomu všemu systém sleduje i složité kompenzační předpisy a jasně stanovuje, kdy je čas na celodenní nebo týdenní odpočinek.

Služba Časy řízení a odpočinku,  je součástí systému Dynafleet, což je systém společnosti Volvo Trucks pro správu fleetů nákladních vozidel. Kromě toho, že řidičům zajišťuje významnou úroveň bezpečnosti, pomáhá tento systém také přepravním společnostem sledovat a plánovat zakázky a cesty vozidel jejich fleetu. Na portálu systému Dynafleet, na němž jsou informace o řidičích uchovávány dva roky, mohou pracovníci společnosti přesně zjistit, kteří řidiči jsou k dispozici pro nové úkoly bez rizika, že nedodrží své zákonem dané přestávky a časy odpočinku. „Služba Časy řízení a odpočinku maximalizuje časy řízení a zabezpečuje dodržování zákonných předpisů řidičem. Mohou tak být omezeny nežádoucí výdaje a vozidlo může těžit ze zvýšené produktivity. Systém rovněž zvyšuje bezpečnost na silnicích, protože zajišťuje, že budou řidiči odpočatí a uvolnění,“ říká Jarkko Aine.

Driver Times a Dynafleet

Časy řízení a odpočinku (Driver Times) je služba pomáhající dodržovat koordinované předpisy EU pro řízení a odpočinkové časy. Tato služba odpovídá legislativě předepsaných časů řízení a dob odpočinků ((EC)561/2006). Služba Driver Times je součástí systému Dynafleet, který řidičům a přepravním společnostem pomáhá využívat jejich fleety nákladních vozů co nejefektivněji. Nová verze služby Driver Times je k dispozici v nových modelech Volvo FH, Volvo FM a Volvo FMX. Systém Dynafleet obsahuje aplikace, které různými způsoby pomáhají snižovat spotřebu paliva a zvyšovat efektivnost přepravy. Systém Dynafleet je v současné době dostupný v Evropě, Brazílii, Austrálii a v Jižní Africe. V době vydání této zprávy měl systém Dynafleet 59 000 předplatitelů. Systém Dynafleet je dostupný také jako aplikace pro iPhone a pro Android.

 

Napsal: Redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz