The Drivers´s Fuel Challenge: snížení spotřeby paliva až o 10 %  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » The Drivers´s Fuel Challenge: snížení spotřeby paliva až o 10 %

The Drivers´s Fuel Challenge: snížení spotřeby paliva až o 10 %

 
volvo-2

pondělí, 29. září 2014

I malé změny ze strany řidičů nákladních vozidel mohou dopravcům přinést značné úspory v podobě výrazného snížení spotřeby paliva. To právě dokázal Christian Scheiflinger z Rakouska, jenž si díky předvídavému způsobu jízdy odvezl domů vítězství v celosvětovém finále soutěžního klání The Drivers’ Fuel Challenge 2014.

 

„Všech 23 finalistů prokázalo výborné dovednosti. Musíte se přizpůsobit dopravě a vědět, jak zužitkovat ohromnou energii ukrytou v rozjetém plně naloženém nákladním vozidle. Informovaný řidič ví, jak by měl hmotnost vozidla využít ke svému prospěchu,“ říká Andrew Low, manažer oddělení Driver´s Development ze společnosti Volvo Trucks, zodpovědný za přípravu soutěžní tratě pro The Drivers’ Fuel Challenge.

U středně velkého dopravce představují náklady na palivo i více než třetinu celkových nákladů. Vlastní testy Volvo Trucks ukázaly, že řidič jezdící ekonomicky dokáže snížit spotřebu až o 10%, což v dlouhodobém horizontu pro dopravce znamená ohromné úspory. Pro Christiana Scheiflingera z Rakouska, jenž získal titul „Nejúspornějšího řidiče světa“ ve světovém finále soutěžního klání The Drivers’ Fuel Challenge společnosti Volvo Trucks, je ekonomický způsob jízdy již něco jako sport.  Finále, které se uskutečnilo 19. září ve švédském Gothenburgu, je pro Volvo Trucks jednou z mnoha cest jak poukázat na možnosti řidiče něco změnit.

„Chceme vytvořit povědomí o tom, jak důležitá je role a chování každého jednotlivého řidiče. Soutěž The Drivers’ Fuel Challenge je pouze jednou z cest, jak k tomuto přispět. Ekonomický způsob jízdy se dokáže naučit každý řidič, ale trvá to určitý čas a žádá si to tvrdou každodenní práci,“ říká Vesna Jovic, vedoucí projektu soutěže The Drivers’ Fuel Challenge ze společnosti Volvo Trucks.

Pořadí na stupních vítězů:

1. místo – Christian Scheiflinger – Rakousko
2. místo – Tomi Roimola – Finsko
3. místo – Aare Müil – Estonsko – vítěz regionálního finále, regionu střední a východní Evropa

 

Napsal: Tisková zpráva

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz