The Drivers´ Fuel Challenge 2016 v Česku - podrobná zpráva  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » The Drivers´ Fuel Challenge 2016 v Česku - podrobná zpráva

The Drivers´ Fuel Challenge 2016 v Česku - podrobná zpráva

2016-fuel-challenge

čtvrtek, 23. června 2016

V sobotu dne 18. 6. 2016 se na Volvo Group Truck Centru v Plzni – Nýřanech uskutečnilo finálové klání soutěže zaměřené na úspornou jízdu The Drivers´ Fuel Challenge 2016. Česká republika již zná svého vítěze!Letošní ročník soutěže byl odlišný od těch předešlých především v konceptu, který jsme upravili, abychom základní kola otevřela většímu počtu soutěžících.

Změna vycházela z možnosti přihlášení řidičů se svými vlastními vozidly Volvo a u těchto vozidel se sledovala a hodnotila technika jízdy. Druhou možností účasti v této soutěži bylo již tradičně jízda na demo vozidlech Volvo na Truck Centrech Volvo Group, kde se sledovala úsporná jízda. Vzhledem k tomu, že se soutěže zúčastnilo celkově 300 řidičů svědčí o tom, že změna konceptu zvýšila počet účastníků.Do finále postoupilo ze semifinále celkem 9 borců (3 z českého semifinále, 3 z moravského semifinále a 3 ze semifinále řidičů, kteří vzešli z jízd na vlastních vozidlech).

Během finále se jezdilo na třech vozidlech Volvo FH 500 s dvouspojkovou převodovkou I-Shift. Všechny tři jízdní soupravy byly naloženy stejnou tonáží – 20t. Finálová trasa byla 33 km dlouhá a řidiči nesměli přesáhnout čas 30 minut. Trasa byla zvolena spravedlivě a řidiči museli jet opravdu svižně – jako v běžném provozu. Díky systému Dynafleet se spotřeba sledovala okamžitě online. Z prvního vyřazovacího kola finále vzešli 3 superfinalisté, kteří poté vyjeli dle losu na superfinálovou jízdu se čtvrtou jízdní soupravou stejné specifikace. Superfinálová jízda byla o něco náročnější nejen proto, že jízdní souprava byla těžší, ale zároveň trasa byla mnohem náročnější než předešlá. Její délka činila 30 km a superfinalisté ji museli zvládnout do 29 minut.

Vítězem letošního ročníku se stal Tomáš Horčička ze společnosti Tomáš Horčička se spotřebou 23,93 l. Na druhém místě se umístil Martin Daněk ze společnosti Roline International Spedition a třetí místo obsadil Ivo Pokorný z firmy Ivo Pokorný. Vítězi gratulujeme, ale gratulace zcela jistě patří všem zúčastněným soutěžícím, protože opravdu všech 9 finalistů byli ti nejlepší z ČR.

Tomášovi Horčičkovi budeme držet palce a přát hodně štěstí do regionálního finále, které se bude konat 17.-19. 8. 2016 v maďarsku na Hungaroringu.

Víme, že má Tomáš všechny předpoklady stát se nejlepším v regionu CE a postoupit tak do mezinárodního finále konané ve švédském Göteborgu v září tohoto roku.

Generální ředitel Volvo Group Czech Republic Robert Grozdanovski poznamenal: „ Je načase, aby se do finálových bojů ve švédsku zapojili také čeští borci, kteří na to rozhodně mají!“

Svůj podíl na úspěchu soutěže The Drivers´ Fuel Challenge mají i naši dlouholetí partneři společnosti Kögel Trailer, Michelin a Walmsley Enterprises International, spol. s r.o. (AutoMax) – oficiální dovozce olejů a maziv Shell v České republice.