Kögel pro Unterer Logistics  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Kögel pro Unterer Logistics

Kögel pro Unterer Logistics

 
kogel

středa, 1. listopadu 2017

Firma Unterer GmbH se sídlem v rakouském městě Kundl rozšiřuje svůj vozový park čítající už teď více než 605 vozů o nových 105 návěsů Kögel Lightplus. Unterer Logistics je v oblasti mezinárodní logistiky známým pojmem. Tato společnost se pohybuje na trhu již 54 let, disponuje 5 000 m² skladových ploch, odbavuje 126 000 nákladů za rok a zaměstnává 115 pracovníků na pracovištích v Německu, České republice, Polsku a Rumunsku. Nové návěsy Kögel Lightplus s optimalizovaným užitným zatížením a hmotností získá firma Unterer Logistics přes firmu Hochstaffl Nutzfahrzeuge GmbH, což je generální zastoupení Kögel v Rakousku.

 

105 objednaných návěsů Lightplus je sériově vybaveno novým profilem vnějšího rámu Kögel. Díky tomu je možné například i upínání naloženého zboží ve vnějším ocelovém rámu s otvory Vario-Fix, když jsou hliníkové zásuvné latě v zásobníku. 13 párů vázacích třmenů, které jsou součástí sériové výbavy, má pro jednodušší manipulaci boční háky a disponují tažnou silou 2 500 kilogramů. Přední stěna včetně předních objemových rohových sloupků, zadních rohových sloupků a portálových dveří v zadní stěně jsou vyrobeny z hliníku. Návěsy Kögel Lightplus mají samozřejmě certifikát pro zajištění nákladu podle normy DIN EN 12642 Code XL.

Rozmanitá individuální výbava pro Unterer Logistics
Aby byla hmotnost vozidel ještě více redukována, rozhodla se společnost Unterer Logistics pro hliníkové vzpěry střechy. Celkem devět řad hliníkových zásuvných lišt, pět řad v zásobníku jako náhradní bočnice a čtyři řady přes zbývající výšku sloupku udrží náklad rozložený tam, kde patří. Jako ochrana podlahy je nad koncovým nosníkem vzadu namontován ocelový rýhovaný přejezdový plech o délce 720 milimetrů. Na vnitřní straně přední stěny je namontovaný pozinkovaný ocelový plech o tloušťce 2 milimetrů a výšce 1 250 milimetrů, který slouží jako ochrana přední stěny před poškozením při každodenním používání. Pro zvýšenou ochranu nárazníku je zadní část vozidel vybavena gumovou ochranou proti nárazu. Ochranu proti nárazu završuje ocelový úhelník o tloušťce osmi milimetrů příčně probíhající přes celou šířku a zamykací vačková ochrana uprostřed na zakončovacím plechu rámu. Dále individuální výbava zahrnuje lana plachty se dvěma držáky, systém monitorování tlaku v pneumatikách, systém indikace opotřebení brzdového obložení, přímý napínák, jednoruční otvírání dveří, skříň na palety, bednu na nářadí a mnoho dalších.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz