Navštívili jsme: Fliegl v roce 30. výročí  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Navštívili jsme: Fliegl v roce 30. výročí

Navštívili jsme: Fliegl v roce 30. výročí

 
fliegl

úterý, 21. září 2021

Před pěti lety jsme přijali pozvání k velkolepým oslavám čtvrtstoletí existence německé společnosti Fliegl. K letošnímu výročí pozval jednatel a zakladatel firmy Helmut Fliegl zástupce médií ze zemí svých důležitých obchodních partnerů na zcela symbolickou připomínku kulatého jubilea. Se ctí jsme přijali pozvání se dvěma dalšími českými novináři ke zcela neformální rodinné oslavě.

 

Jednatel společnosti zaměřené na výrobu přípojných vozidel připomněl, že 15. července 1991 byla založena v malé obci Triptis v Durynsku nedaleko Gery firma Fliegl Fahrzeugbau GmbH. Znovu jsme měli možnost seznámit se s novými produkty, ohmatat si desítky různorodých návěsů a přívěsů, z nichž velkou většinu lze označit jako „speciály“, bez nichž se ovšem neobejdou mnohé dopravní společnosti a zejména stavební firmy. Nahlédli jsme i do výrobních hal, kde se rodí stále nové produktové řady, jejichž realizaci nezastavila ani nebezpečná pandemie, která obchází celý svět.

Od plachtových návěsů ke sklápěčkám
Fliegl vyrábí nejen plachtová přípojná vozidla, sklápěcí návěsy z hliníkových slitin i z oceli, kontejnerové návěsy a přívěsy, podvalníky ale i tandemové přívěsy různých provedení pro stavebnictví a komunální techniku, kompletní soupravy – nástavby a přívěsy k výměnným nástavbám. A to nehovoříme o nejrozmanitějších úpravách nástaveb.

Sklápěčkové návěsy a přívěsy nabízí Fliegl s korbami vyrobenými z kvalitních odolných materiálů. Ke Dni sklápěčů organizovanému před několika lety hodnotil jednatel společnosti Helmut Fliegl produktovou filozofii společnosti těmito slovy: „Snažíme se díky všem promyšleným detailům zajistit přepravu úspornou, bezpečnou a komfortní.”

Převážná část dopravní techniky, kterou firma Fliegl vyrábí, pochází ze Závodu 2, který je zaměřen na sériovou produkci vozidel, kupř. plachtové, sklápěčkové a kontejnerové návěsy. Pro výrobu dalších typů vozidel, jako jsou přívěsy pro výměnné nástavby, podvalníky, menší tandemové přívěsy pro stavebnictví a podobně je určen Závod 1, kde je více prostoru pro speciály a případně (pokud to technika a legislativa dovolí) na produkty dle přání zákazníka. V obou dvou závodech je k výrobě používána nejmodernější technika a kladen důraz na ochranu proti korozi.

Postupné zkvalitňování výrobků
Za uplynulých 30 let firma ušla obrovský kus cesty, kdy vyvinula spoustu vlastních konstrukčních řešení. V současné době je dbáno zejména na efektivitu výroby, spolehlivost vozidel a co nejmenší zatěžování životního prostředí jak při výrobě, tak při  provozování vozidel.

Ke špičkovým produktům patří kontejnerové sklápěcí návěsy. Jsou určeny pro kontejnery 20, 30 a 40“. Žádanou řadu kontejnerových návěsů tvoří typy Vario V1, V2 a nyní jako novinka i V3. Tyto kontejnerové návěsy se vyznačují středovým tubusem, kterým lze jednoduchým způsobem nastavovat délku návěsu na přepravovaný kontejner.

Kromě typů na „silničních podvozcích“, jsou ve výrobním programu „speciály“ vyráběné na zakázku. Značnou část tvoří produkty pro stavebnictví.

Při současném trendu dlouhých souprav nabízí Fliegl také pro tato vozidla tandemové podvozky Dolly s vlastním řešením natáčení s označením CLG (Clever – Leicht – Gelenk).

Samostatnou kapitolou jsou nízkoložné podvalníky v širokém rozmezí užitečných hmotností. Běžně používané jedenáctitunové nápravy a solidní konstrukce celého podvozku jsou zárukou dlouhé životnosti a příspěvkem k zajištění spolehlivé dopravy těžkých nákladů.

Z Triptisu do celého světa
Dejme na závěr slovo jednateli: „Chceme zůstat spolehlivým a uznávaným partnerem pro náročnou klientelu. Více než 50 % produkce je určena na export.

Děkujeme za pozvání a přejeme našim hostitelům splnění všech smělých plánů a další spokojené zákazníky.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz