Automatické rozpoznávání pneumatik  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Automatické rozpoznávání pneumatik

Automatické rozpoznávání pneumatik

 
kogel

čtvrtek, 23. listopadu 2017

Společnost Kögel na veletrhu Solutrans 2017 poprvé představí nový návěsový telematický modul s automatickým rozpoznáváním pneumatik. Tento celosvětově jedinečný systém automaticky lokalizuje senzory pro sledování tlaku v jednotlivých pneumatikách. Nyní je tedy možné snadno a rychle vyměnit pneumatiku v kterékoliv dílně. Odpadá totiž zdlouhavý a drahý manuální proces učení senzorů pomocí softwaru nebo speciálního skeneru známý z dosavadních systémů.

 

Zákazníci Kögel tedy mohou od druhého kvartálu roku 2018 vybírat ze dvou telematických modulů návěsu Kögel. Buď vlastní telematický modul návěsu Kögel, anebo novou verzi s automatickým rozpoznáváním pneumatik vyvinutou ve spolupráci s LDL Technology. Oba moduly jsou přizpůsobené přesně pro návěsy Kögel a poskytují přístup v reálném čase k datům EBS, údajům o poloze, chlazení, pneumatikách a návěsu na přehledném, názorném a snadno ovladatelném webovém portálu Kögel.

Přednosti nového telematického modulu návěsu s automatickým rozpoznáváním pneumatik

Nový telematický modul návěsu Kögel je vybaven přijímačem pro sledování tlaku pneumatik. Ten umožňuje určit přesnou pozici každého snímače tlaku pneumatik a tedy každé pneumatiky. Zákazníci Kögel tak mohou využít pro výměnu pneumatik jakýkoliv servis, protože odpadá časově náročný a drahý proces programování snímačů tlaku pneumatik, resp. přeprogramování pomocí speciálních manuálních nástrojů. Zaměstnanci servisu nepotřebují žádné školení ani softwarové znalosti. Nový telematický modul návěsu automaticky rozpozná senzory tlaku pneumatik i jejich umístění na návěsu. Díky tomu lze rychle a snadno vyměnit i pneumatiky vybavené snímačem tlaku pneumatiky v celé flotile. Samozřejmě se díky tomuto systému zlepšuje i reakční doba při ztrátě tlaku a zmenšuje se riziko výpadku a nehody.

Ve spojení s modulátorem EBS a chladicím zařízením poskytuje i nový telematický modul návěsu Kögel s automatickým rozpoznáváním pneumatik důležité údaje o provozním stavu návěsu. Tato data lze v případě potřeby vyhodnotit prostřednictvím webového portálu Kögel Telematics. Navíc je možné na webovém portálu Kögel Telematics určit geofencing a v případě potřeby nastavit alarmy pro informování dopravce, servisu nebo vedoucího vozového parku o definovaných odchylkách od nastavených parametrů. Upozornění může být podle přání odesíláno prostřednictvím SMS nebo e-mailu. Prostřednictvím aplikace Kögel Telematics, webového portálu Kögel nebo přes systém správy vozového parku si mohou přepravní společnosti zobrazovat v reálném čase vedle standardních telematických dat „PosControl“, jako je určování polohy, průběh jízdní doby a trasy, ještě následující další data: „EBSControl“ poskytuje informace z elektronického brzdného systému (EBS) o chování brzd a také o najetých kilometrech, rychlosti, zatížení nápravy, tlaku v pneumatikách a opotřebení brzd. Funkce „TrailerControl“ zobrazuje aktuální stav připojení, stav otevření nebo zavření dveří, stav akumulátorů a údaje o tom, zda je zapalování tahače zapnuté nebo vypnuté. Funkce „TempControl“ pomáhá s kontrolou a regulací teploty uvnitř chladicího prostoru skříňového vozidla a rovněž s kompletní dokumentací chladicího řetězce a podává informace o cyklech provozu a údržby.

Kögel Telematics je k dispozici pro všechna vozidla z portfolia produktů společnosti Kögel. Podle typu návěsu se mění i možnosti přenášených dat, volitelné hardwarové vybavení a ceny.

Přirozeně je Kögel Telematics k dostání i jako dodatečná výbava. Provozovatel tedy může vybavit funkcí telematiky Kögel i stávající vozidla ve vozovém parku.

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz