Volvo zdolalo dva rekordy  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Volvo zdolalo dva rekordy

Volvo zdolalo dva rekordy

 
2016-knight-riders

středa, 24. srpna 2016

The Iron Knight společnosti Volvo Trucks je nejrychlejším nákladním vozidlem světa, a to hned dvojnásobně. Vozidlo pokořilo stávající rychlostní rekord v kategoriích 500 a 1000 metrů s pevným startem. Rekordní vozidlo je v každém ohledu koncipováno pro soutěžní jízdu. Využívá však běžný motor a sériově vyráběnou dvouspojkovou převodovku I-Shift.

 

Rekordní jízdy můžete zhlédnout zhlédnou v aktuálním videu

Vozidlo The Iron Knight od společnost Volvo Trucks, za jehož volantem seděl Boije Ovebrink, se stalo držitelem oficiálních rychlostních rekordů na vzdálenosti 500 a 1000 metrů. Tým odborníků ze společnosti Volvo Trucks během práce na vozidle objevil inovativní způsoby, jak spojit technologii s designem.
„Na tomto příkladu je vidět, že naše dvouspojková převodovka I-Shift disponuje ohromným potenciálem, a že se na ni lze spolehnout i v extrémních podmínkách. Skutečnost, že vozidlo, které pokořilo světový rekord, je vybavené identickou převodovkou, kterou montujeme do sériových vozidel Volvo FH, je něco, na co jsme opravdu pyšní,” přiznává Claes Nilsson, prezident a výkonný ředitel společnosti Volvo Trucks.

Vozidlo The Iron Knight pokořilo s průměrnou rychlostí 169 km/h a časem 21,29 sekundy mezinárodní rychlostní rekord v jízdě na 1000 metrů s pevným startem. Uspělo také v podobné kategorii 500 m s pevným startem, a to s rychlostí 131,29 km/h a časem 13,71 sekundy. Rekordní jízda proběhla na uzavřeném zkušebním okruhu v severním Švédsku. V době zveřejnění tiskové zprávy jsou oba rekordy přezkoumávány Mezinárodní automobilovou asociací FIA. „Na vývoji vozidla s nedostižným výkonem se v těsné spolupráci podíleli specialisté z hned několika oddělení společnosti Volvo Trucks. Až na srdce celého vozidla, kterým je hnací ústrojí od společnosti Volvo Trucks, jsme vozidlo The Iron Knight od základu postavili ručně. Skutečnost, že jsme místo jednoho získali hned dva rekordy, je naprosto úžasná,” neskrývá nadšení Olof Johansson, technik společnosti Volvo Trucks.

Za volantem vozidla The Iron Knight seděl Boije Ovebrink, který má s pilotováním závodních vozidel (včetně tahačů) více než 30 let zkušeností. Už dříve překonal pět rychlostních rekordů a v roce 1994 se stal vítězem Evropského poháru tahačů.

„Vozidlo The Iron Knight od společnosti Volvo Trucks lze popsat jediným slovem: dokonalost. Je nádherné na pohled a výkon, který máte k dispozici s plynem na podlaze, se nedá s ničím srovnávat. Je to už třetí rekordní vozidlo, které řídím, a podle mě si speciály „Wild Viking” a „Mean Green” nemohly přát lepšího nástupce,” říká Boije Ovebrink.

 
2016-knight-riders
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz