Volvo Trucks již 20 let v Česku  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Volvo Trucks již 20 let v Česku

Volvo Trucks již 20 let v Česku

 
ny-any

středa, 19. července 2017

Volvo Trucks v červnu oslavilo dvacetiletí působení na českém trhu. K tomu společnost uspořádala oslavu v Průhonicích u Prahy. V tamním zámeckém parku čekalo na návštěvníky během galavečera mnoho překvapení a aktivit, které mají souvislost se společností Volvo Trucks nebo se Švédskem. Byly zde připraveny projížďky na lodičkách na Podzámeckém rybníku, byl tu k přečtení švédský kvíz, který pojednával o švédských městech s napojením na Volvo Trucks (Göteborg, Skövde, Umea, Köping a Kiruna), výstavní blok zachycující historii a vývoj značky Volvo Trucks ve světě, ale především v České republice a jako vyvrcholení celého programu vystoupila legendární skupina Olympic.

 

Do současnosti  bylo na český trh dodáno celkem 16 407 vozidel více 2250 zákazníků. Pro představu,  v roce 1997 (tedy v prvním roce působení) to bylo “celých” 34 vozidel. Následující rok už 140 kusů a v loňském roce téměř 1600 vozidel. Za 20 let spolupráce spotřebovalo Volvo Trucks přes 5000 tun oleje, což znamená, že bylo provedeno  více než 150 tisíc výměn na vozidlech. Společnost Volvo Trucks provozuje celkem 13 Truck Center po celé České republice a bude pokračovat v expanzi.

Průhonický park nebyl zvolen náhodně. Bylo to právě v 1 km vzdálených Čestlicích, kde se v roce 1998 otevřel první servis Volvo Trucks. Do té doby fungovala značka Volvo Trucks jen jako kancelář a zastoupení v Praze-Michli a to přesně od 30.4.1997.

Večer byl zahájen oficiální částí pod taktovkou generálního ředitele Roberta Grozdanovského, ředitele obchodu Vladimíra Skláře a ředitele poprodejních služeb Pavla Kosíka. Oficiální ceremonie se zúčastnil i zakládající ředitel Volvo Trucks pan Are Knoph.

Všichni tři zástupci společnosti Volvo Trucks poděkovali ve velmi emotivních projevech za věrnost všech našich zákazníků, bez kterých by značka Volvo Trucks nemohla být tak úspěšná a nemohla by slavit své 20. výročí. Robert Grozdanovski v češtině poznamenal: „Děkuji všem zákazníkům značky Volvo Trucks za dlouholetou spolupráci, která v mnoha případech přerostla v přátelství a vztah s vámi považuji za nejdůležitější v práci všech lidí, kteří se na úspěšném příběhu Volvo Trucks na českém trhu za celou 20letou historii podíleli.“

Ilustr. foto

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz