Elektrické trucky Volvo do ostrého provozu  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Elektrické trucky Volvo do ostrého provozu

Elektrické trucky Volvo do ostrého provozu

 
volvo-2

úterý, 19. února 2019

Společnost Volvo Trucks předala zákazníkům první čistě elektrická nákladní vozidla Volvo – vozidlo pro svoz odpadu, které si objednala firma Renova, zabývající se likvidací a recyklováním odpadu, dále nákladní vozidlo pro distribuci zboží, určené pro logistickou firmu DB Schenker a partnerského dopravce TGM, podnikajícího ve Švédsku.

 

Nákladní vozidla Volvo FL Electric, byla v rámci předsériové výroby vyvinuta ve spolupráci s vybranými zákazníky. Ve druhé polovině roku 2019 bude zahájena sériová výroba vozidel Volvo FL Electric a jejich výkonného sesterského modelu Volvo FE Electric; pro evropské trhy bude určen omezený počet vozidel.

Eliminace hluku od motoru a výfukových emisí přispívá ke zlepšení pracovních podmínek řidičů i k tiššímu a čistšímu prostředí ve městě.

„Díky naší úzké spolupráci s řidiči a zákazníky jsme v krátké časové lhůtě dokázali vyvinout elektrifikovaná řešení dopravy splňující vysoké požadavky co do výkonu, dojezdové vzdálenosti, manipulace s nákladem i využitelnosti vozidel,“ komentuje Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Řidiči, kteří budou s elektrickými nákladními vozidly jezdit, měli možnost je v rámci školení obsluhy otestovat ještě před dodáním. „Na řidiče udělal dojem zejména agilní pohon, zajišťující rychlé a hladké zrychlování, stejně tak jako nízká hlučnost,“ shrnuje Roger Alm.

„Ve vývoji našich elektrifikovaných produktů budeme pokračovat. Současně průběžně omezujeme ekologické dopady našich nákladních vozidel na naftu i plyn, zejména prostřednictvím hospodárnějších pohonů,“ uvádí Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Základní fakta o elektrických nákladních vozidlech Volvo

Nákladní vozidla Volvo FL Electric a Volvo FE Electric se vyvíjejí pro účely distribuce zboží, svozu komunálního odpadu a další potřeby městské dopravy. Model Volvo FL Electric je v provedení s celkovou hmotností 16 tun; celková hmotnost modelu Volvo FE Electric pak činí 27 tun.

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz