Dynamické řízení Volvo  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Dynamické řízení Volvo

Dynamické řízení Volvo

 
dynamicke-rizeni

středa, 26. února 2014

Podle studie provedené společností Volvo Trucks má více než polovina evropských řidičů nákladních vozidel potíže s bolestmi zad, krku a ramen. S novým dynamickým řízením Volvo lze vůz řídit jen s minimálním úsilím, což snižuje riziko zranění řidiče.

 

Po dlouhém dni za volantem spousta řidičů nákladních vozidel cítí bolest v horní části zad. 27letý Henrik Gustafsson je jedním z nich. Před pěti lety, kdy jezdíval až do Norska, začal mít problémy se svalem za levým ramenem. Henrik kvůli tomu přestal jezdit dálkové trasy a začal pracovat společně se svým otcem v lese a převážet dřevo. Začal také posilovat, nicméně potíže zcela nevymizely. Před rokem a půl však měl Henrik v rámci testovacího programu příležitost vyzkoušet si jízdu s novým Volvem FH vybaveným dynamickým řízením Volvo. Od té doby se cítí mnohem lépe. „Rozdíl je v tom, že nyní nemusím jezdit tak na hraně, ale naopak velmi bezpečně. Díky dynamickému řízení Volvo je vozidlo velice stabilní,“ říká Henrik Gustafsson.

Potíže má každý druhý řidič
Problémy související s nemocemi z povolání jsou již dlouhou dobu známé. Studie, v rámci které společnost Volvo Trucks kontaktovala 160 evropských řidičů, ukázala, že potíže s bolestmi zad, ramen a krku má více než polovina řidičů. Průzkum byl proveden v letech 2011 a 2012 a většinu respondentů tvořili muži věnující se dálkové přepravě.

V roce 2011 byla Evropskou agenturou pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci provedena jiná studie, která ukázala, že 54 % žen a 37 % mužů v Evropě pracujících v dopravním odvětví má potíže se svaly a klouby. U řidičů se nejčastěji jedná o záda, ramena a krk. Peter Bark, který se v Institutu dopravního výzkumu, což je výzkumná organizace zabývající se přepravou a logistikou, věnuje výzkumu zdraví a bezpečnosti, vysvětluje proč.

Napsal: Tisková zpráva

 
dynamicke-rizenidynamicke-rizeni
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz