Výhody značkového financování  |  Truck & business 1 / 2014  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 1 / 2014 » Výhody značkového financování

Výhody značkového financování

 
lide-3

středa, 26. března 2014

Dobré hospodaření je jedním z nejdůležitějších prvků spolehlivého fungování každé společnosti. To platí bez výhrad i v oblasti autodopravy, kde se vyplatí využívat značkového financování. O rozhovor na toto téma jsme požádali Ing. Michala Šlajse, ředitele PACCAR Financial CZ s.r.o. Finanční společnost zahájila svou činnost v České republice v listopadu loňského roku, který byl pro značku DAF, jíž je firma PACCAR hlavním finančním partnerem, velmi úspěšným.

 

Jaké jsou vaše dosavadní zkušenosti s poskytováním finančních služeb a jakých možností dopravci nejvíce využívají?
Naše zkušenosti potvrzují, že nosným produktem i v kategorii nákladních vozidel je operativní leasing. Dopravci chápou, že využívání vozu je službou, kterou lze ocenit měsíčními náklady, tzn. výší splátky. Vlastnictví vozů ustupuje do pozadí. Náš klient od nás požaduje kompletní servis během smlouvy a po jejím skončení chce vůz vrátit a nemusí tak řešit jeho prodej či pokles zůstatkové hodnoty. Operativním leasingem financujeme převážně tahače a podvozky. Pro financování návěsů je nejčastěji využíván tradiční finanční leasing, který také nabízíme.


Můžete přiblížit společnost PACCAR Financial?
PACCAR Financial jako součást společnosti PACCAR Inc. je hlavním finančním partnerem pro klienty společnosti PACCAR – celosvětového výrobce nákladních vozidel značek DAF, Kenworth a Peterbilt. S naší více než 50letou zkušeností jsme profesionální organizací na financování nákladních vozidel. Jsme součástí DAF Trucks NV a věnujeme se výhradně odvětví dopravy. Díky tomu rozumíme, jak podnikání našich klientů, tak i jejich finančním potřebám. Naším cílem je zvýšení ziskovosti našich zákazníků. Nabízíme jim profesionální na míru šitá řešení a širokou paletu konkurenceschopných finančních produktů.
Díky profesionální dealerské síti můžou naši potencionální klienti získat značkové financování společnosti PACCAR ve všech dealerstvích DAF.

V kterých evropských zemích jsou zavedeny „národní“ pobočky společnosti PACCAR Financial?
Aktuálně PACCAR Financial působí v devíti zemích Evropy. Vedle domácího Nizozemí jsou to Velká Británie, Německo, Belgie, Francie, Itálie, Španělsko a Polsko. Posledně jmenované zastoupení bylo otevřeno koncem roku 2012 a bylo prvním trhem v rámci expanze PACCAR Financial do střední a východní Evropy.
Díky našemu globálnímu pokrytí jsme schopni nabídnout naše služby i nadnárodním dopravním společnostem využívajícím vozidel DAF. Tyto největší evropské flotily hledají komplexní řešení nezávisle na hranicích jednotlivých států, a to jim nabídne PACCAR Financial.

Jaké konkurenční výhody přináší značkové financování?
Díky těsné vazbě na výrobce vozidel DAF Trucks NV i jeho české zastoupení je PACCAR Financial schopen nabídnout konkurenceschopné řešení pro všechny dopravní společnosti. Naším cílem je řešení – vše na jednom místě. Nabízíme Full service leasing, kde měsíční splátka obsahuje nejen financování, ale i pojištění odpovědnosti, havarijní pojištění, smlouvu o servisu a údržbě DAF Multisupport, silniční daň a poplatek za rozhlasový přijímač. Díky tomu je klient schopen daleko lépe plánovat svoje cashflow a efektivně snižovat administrativní náklady na správu svého vozového parku.
Další podstatnou výhodou je to, že v časech, kdy ekonomika není v nejlepší kondici, jsme schopni našim klientům nabídnout taková řešení, aby mohli tato náročnější období překonat. Rozumíme dopravnímu odvětví ve všech fázích ekonomického cyklu.

Můžeme se vrátit k různým formám nabízeného leasingu a lze příp. nabídku využít i pro ojetá vozidla?
Jak jsem uvedl, naším nosným produktem je operativní leasing s balíčkem služeb. Kromě výhodného pojištění odpovědnosti a havarijního pojištění zahrnujeme do splátky náklady na servis a údržbu. Samozřejmostí je to, že jsme schopni se postarat o správu silniční daně a poplatků za rozhlasový přijímač. Dalším naším oblíbeným produktem je finanční leasing, kdy se klient po skončení smlouvy stává majitelem financovaného vozu. Standardně nabízíme délky 54 a 60 měsíců.Všechny naše produkty nabízíme i na ojetá vozidla. Hlavním cílem je podpořit značku ověřených použitých vozů DAF – First choice. Jedná se o vozy většinou po prvním majiteli, které jsme schopni dále profinancovat do stáří pěti let. Díky vysoké kvalitě vozů DAF je vozidlo z programu First choice velmi zajímavou volbou pro mnoho zákazníků.

Předpokládám, že financování prostřednictvím vaší společnosti se vztahuje výhradně na značku DAF, a co přípojná vozidla?
Primárním cílem je podpora prodeje vozidel značky DAF na českém trhu. Široká paleta produktů PACCAR Financial umožňuje financování všech kombinací vozidel, včetně financování návěsů, přívěsů a nástaveb. Financujeme všechna vozidla všech velkých výrobců návěsů, přívěsů a nástaveb.

Celý článek si přečtěte v časopise Truck & business 1/2014

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz