Třetí generace na postupu: na řadě jsou protektory  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » Třetí generace na postupu: na řadě jsou protektory

Třetí generace na postupu: na řadě jsou protektory

 
continental

sobota, 20. září 2014

V říjnu bude uvedena nová generace pneumatik Conti EcoPlus zaměřená zejména na dálkovou přepravu zboží. Stejně jako všechny ostatní pneumatiky Continental třetí generace mají produkty z této nové řady vylepšenou protektorovatelnou kostru s ocelovou patní výztuhou a jsou prořezávatelné.

 

Na řadě jsou již také za tepla protektorované pneumatiky s běhouny a dezény třetí generace.  První právě opouštějí brány závodu ContiLifeCycle v Hannoveru.  ContiRe EcoPlus HT3 je protektorovanou verzí nové návěsové pneumatiky EcoPlus HT3. Nová směs běhounu a bočnic, stabilní uzavřené rameno a vylepšený dezén s větším objemem materiálu zmenšují valivý odpor nové pneumatiky (snížení o 26 procent) a zlepšují její ovladatelnost. Nově vyvinutá směs běhounu pomáhá v přenosu síly vznikající při zatáčení a velkou část síly při brzdění na vozovku. Pyramidovitě tvarovaná, trojúhelníková žebra zapuštěná do základu dezénových drážek pak novou návěsovou pneumatiku stabilizují proti ohybu v dezénu.

Protektorovaná verze ContiRe EcoPlus HT3 nabízí stejné výhody jako nová pneumatika Conti EcoPlus HT3. Umožňuje to mimo jiné tvar všech pneumatik Continental pro užitková vozidla, kdy se s protektorováním pneumatiky počítá už při jejím vývoji. Velký podíl má také integrovaný přístup v inovativním závodě ContiLifeCycle, kde výroba protektorovaných pneumatik pro nákladní automobily a autobusy vychází z výroby nových pneumatik – technologie používané při výrobě nových pneumatik se kombinují s pokročilými technologiemi protektorování. Nedílnou součástí závodu ContiLifeCycle je rovněž vlastní systém společnosti Continental na recyklaci pryže. Pryž získaná odrásáním běhounu prochází inovativním procesem obnovy. Kvalita recyklované pryže je natolik vysoká, že ji lze použít v nové směsi pneumatiky. Díky tomuto recyklačnímu procesu klesá množství odpadu o 80 procent a výrazně se snižuje množství vzniklého CO2.

Stejně jako u ostatních nákladních pneumatik je součástí nového produktu ContiRe EcoPlus HT3 také patentovaná technologie AirKeep®, která pomáhá předcházet postupné ztrátě tlaku v pneumatice. Na všechny protektorované pneumatiky ContiRe poskytuje výrobce stejné záruky jako u nových pneumatik.

 

Napsal: Tisková zpráva

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz