Digitální monitoring pneumatik od Continentalu  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Digitální monitoring pneumatik od Continentalu

Digitální monitoring pneumatik od Continentalu

 
pneu-0

úterý, 10. září 2019

Continental představil v České republice a na Slovensku svou nejnovější technologii, kterou je inteligentní digitální platforma pro monitoring pneumatik ContiConnect. Díky ní se jednak zvýší bezpečnost nákladních fleetů, jednak bude jejich provoz ekonomičtější.

 

ContiConnect je systém pro dálkový monitoring stavu pneumatik. Umožňuje fleetovým manažerům sledovat údaje o tlaku a teplotě pneumatik a koncentrovat informace o celé flotile vozidel na jediném webovém portálu. Senzory identifikují například postupnou ztrátu tlaku, která je mimochodem jednou z hlavních příčin selhání pneumatiky, a to dříve než nastane zásadní problém. Tím předchází defektům pneumatik, které vozidlo odstaví.

Kromě toho správný tlak v pneumatice zaručuje optimální spotřebu pohonných hmot, snižuje jejich opotřebení a prodlužuje jejich životnost. Pneumatiky jsou podstatnou nákladovou položkou flotil nákladních vozidel a se systémem ContiConnect je možné dosáhnout v této oblasti nemalých úspor. Petr Sedláček, šéf divize prodeje nákladních pneumatik Continental pro Českou republiku uvedl: "ContiConnect je základem nabídky datových služeb Continental v segmentu nákladní dopravy. Tato digitální platforma pro monitorování nákladních pneumatik je pro nás i naše zákazníky dalším velkým krokem kupředu. Z výrobce prémiových pneumatik se tak stáváme dodavatelem komplexních řešení spojených s mobilitou. Naše dlouhodobé zkušenosti s výrobou pneumatik v tomto řešení kombinujeme se zkušenostmi z automobilního průmyslu a s informacemi nasbíranými v reálném provozu.”

Technologie není závislá na telematickém nebo datovém připojení. Údaje z pneumatik se shromažďují pomocí senzorů, které jsou namontovány uvnitř pneumatiky. Díky tomu je senzor chráněn před poškozením i krádeží. Navíc je zajištěno, že senzor může přesně měřit teplotu a tlak pneumatik, aniž by byl ovlivněn teplem z brzdových systémů. Jakmile kamiony vjedou do depa, zařízení s názvem YardReader Station snímá data ze senzorů a přenáší je na webový portál ContiConnect. V rámci webového portálu pak může manažer vozového parku okamžitě reagovat na upozornění, ať už související s nízkým tlakem nebo vysokou teplotou pneumatik, sledovat data v průběhu času a prohlížet zprávy a analýzy všech pneumatik vybavených čidly.Platforma také umožňuje využívat SMS a e-mailová upozornění. Správce vozového parku, řidič, nebo i jiní zaměstnanci mohou být okamžitě upozorněni na to, že je zaznamenán nízký tlak v pneumatikách nebo jejich vysoká teplota. “Informace, které mají správci vozových parků díky digitální platformě ContiConnect k dispozici, jim umožní aktivně jednat. Jsou schopni učinit patřičný zásah ještě předtím, než nastane skutečný problém. Není potřeba ztrácet drahocenný čas zaměstnanců časově náročnou plošnou manuální kontrolou tlaku v pneumatikách. Vše probíhá automaticky a průběžně. Dodatečná montáž senzorů do pneumatik je velmi jednoduchá a časově nenáročná. Kromě toho, celá řada našich pneumatik je již z výroby dostupná v provedení s nainstalovaným senzorem,” dodává Petr Sedláček.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz