Technologie Continentalu pro autobusy Solaris  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Technologie Continentalu pro autobusy Solaris

Technologie Continentalu pro autobusy Solaris

 
autobusy

čtvrtek, 25. února 2016

Polský výrobce autobusů Solaris schválil používání systému kontroly tlaku pneumatik ContiPressureCheckTM ve svých autobusech. Společnost se zabývá výrobou autobusů pro městskou i regionální dopravu a trolejbusů. Patří mezi špičku ve svém oboru. Ve svých vozidlech bude nyní používat systém ContiPressureCheckTM jako součást standardní výbavy. „S velkým potěšením oznamujeme, že se náš systém ContiPressureCheckTM u tohoto významného výrobce autobusů setkal s pozitivním hodnocením. Uzavření této smlouvy svědčí o tom, že tento systém je optimálním řešením pro autobusové společnosti, které chtějí mít kontrolu nad stavem svých pneumatik a zároveň zvýšit pohodlí a bezpečnost svých cestujících,“ říká Hartwig Kühn, manažer pro ContiPressureCheck působící v hannoverské centrále společnosti Continental.

 

Celá řada autobusů Solaris je nyní navržena s integrovaným systémem ContiPressureCheckTM ve standardní výbavě. Do všech vozidel jsou při výrobě integrovány potřebné kabelové spojky a konektory. Naměřené hodnoty tlaku a teploty uvnitř pneumatiky lze zobrazovat přímo na přístrojové desce autobusu. Pokud bude systém ContiPressureCheckTM objednán jako součást volitelné výbavy, budou zákazníkovi přímo dodány také senzory v pneumatikách a centrální řídicí jednotka (CCU). Těmito součástmi lze ale vozidlo dovybavit i dodatečně. Na začátku tohoto měsíce začal Solaris dodávat prvních 60 městských autobusů vybavených systémem ContiPressureCheckTM zákazníkovi v Krakowě.

Systém ContiPressureCheckTM využívá senzory, které jsou umístěny uvnitř pneumatiky a umožňují měřit v reálném čase jak tlak, tak teplotu. Aktuální údaje jsou zasílány do kabiny a řidič je vidí na displeji. Pokud se tlak pneumatiky odchýlí od hodnoty, která je zadaná jako referenční, systém ContiPressureCheck™ řidiče okamžitě upozorní. Ten může podniknout nápravná opatření a upravit tlak v pneumatice na danou úroveň.

Tímto způsobem systém pomáhá snížit spotřebu paliva a opotřebení pneumatiky a zároveň zvýšit kilometrový výkon. Dojde tak ke zvýšení efektivity provozu autobusů, sníží se provozní náklady a zmírní dopad na životní prostředí, protože je omezeno množství emisí CO2 a prodloužena použitelná životnost pneumatik. Systém ContiPressureCheck™ je navíc cenným přínosem pro bezpečnost cestujících.

Instalace systému ContiPressureCheck™ je snadná a rychlá a lze ji provést také dodatečně, při pozdější výměně pneumatik. Systém je kompatibilní s různými telematickými systémy, takže údaje o tlaku a teplotě v pneumatikách mohou být zobrazovány na integrovaném displeji i v telematické síti. Údaje tak lze stáhnout také do externího zařízení a tím zjednodušit správu pneumatik vozového parku. 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz