MyFleet ve Frýdku-Místku znají  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » MyFleet ve Frýdku-Místku znají

MyFleet ve Frýdku-Místku znají

 
goodyear-0

středa, 12. listopadu 2014

Portál MyFleet společnosti Goodyear představuje rychlou a profesionální platformu pro komunikaci mezi dopravcem, servisním poskytovatelem a společností Goodyear. MyFleet umožňuje provádět vzájemné obchodní transakce i běžnou komunikaci, čímž se komplexní služby pneuhospodářství stávají dostupnými i pro menší dopravce.

 

Poskytovatelé servisních služeb mají díky portálu MyFleet k dispozici přehlednou databázi spravovaných vozových parků, stejně jako aktuální nabídku produktů společnosti Goodyear. V systému mohou rovněž sledovat historii transakcí mezi dopravcem a servisním poskytovatelem. Přímo na této platformě dochází k tvorbě konkrétních cenových nabídek pro jednotlivé klienty na základě historie vzájemné spolupráce a dalších charakteristik daného dopravce.

MyFleet přináší možnost individuálního přístupu k jednotlivým autodopravcům. Ti po registraci, jejíž součástí je vyplnění  údajů o vozovém parku, obdrží vlastní přístupové údaje, pomocí nichž mají přístup na vlastní profil v systému. Každý fleet na základě svých charakteristik má vlastní sjednané obchodní podmínky a získává například individuální cenovou nabídku na jednotlivé služby i produkty. Přes portál rovněž dochází k objednávce servisních služeb či inspekcí, kdy stačí zadat počet automobilů a požadované datum servisní služby. Na portálu je  také záložka celoevropské asistenční slžby Goodyear Service Line 24h s ceníkem jednotlivých služeb a kontaktem na spolupracujícího servisního poskytovatele. Bonusem pro dopravce je věrnostní program, který jim umožňuje nakupovat za získané body různé produkty a dárky od společnosti Goodyear.

Všechny informace pod jednou střechou
Společnost Goodyear má díky portálu MyFleet k dispozici přehlednou databázi, v níž se nachází záznamy o jednotlivých poskytovatelích servisních služeb, nákladních autoparcích, aktuální nabídce pneumatik i konkrétních cenových nabídkách pro své partnery. Důležitou funkcí je tzv. sledování pneumatik, ve kterém nejdříve dochází k registraci každé prodané pneumatiky a následně k záznamům o jejich používaní a sledování jejich opotřebení. Tato data získává st Goodyear od poskytovatele servisních služeb. Na základě  dat vypracovává Goodyear zprávu pro dopravce, který z ní může vyčíst informace o odhadované životnosti pneumatiky, nákladech na kilometr, ale i zaznameném tlaku v pneumatikách. Díky výsledkům měření může dopravce porovnávat svá jednotlivá vozidla z hlediska efektivity, neboť  každé disponuje tzv. kartou vozidla se všemi těmito informacemi. Ze zpráv poskytovaných dopravcům lze zjistit, do jaké míry je vybraná pneumatika (rozpoznávají se podle sériového čísla každé pneumatiky) opotřebená, jakou má výšku dezénu (v procentech), kolik kilometrů již daná pneumatika najela či jaký je náklad vynaložený na pneumatiku na 1000 ujetých kilometrů.

ČSAD Frýdek-Místech vsadila na Goodyear
ČSAD Frýdek-Místek a.s. je mezinárodní i vnitrostátní nákladní dopravce specializující se na přepravu nebezpečných látek (ADR). V letech 2012 a 2013 testovalo ČSAD pneumatiky Goodyear Kmax ve spolupráci s inovačním střediskem společnosti Goodyear v Lucembursku. Při testování byly využívány cisterny společností Linde a Messer. Na základě dobrých zkušeností  začalo ČSAD využívat pneumatiky KmaxS a D na všech svých vozech pro regionální provoz. Také nová řada Fuelmax dopadla při těchto zkouškách velmi dobře.  Podle interního hodnocení firmy se s novými pneumatikami spotřeba snížila o 0,2 až 0,3 l/100 km. „Velmi na nás zapůsobily výkony nových pneumatik Goodyear Kmax a Fuelmax,“  řekl Jiří Javůrek, ředitel divize nákladní dopravy společnosti ČSAD Frýdek-Místek a.s. „Dosahujeme nyní výrazně vyššího kilometrového proběhu v regionálním provozu než s pneumatikami, které jsme používali dříve, a v současné době obouváme pneumatiky Kmax na všechna naše vozidla operující v tomto sektoru. Spotřeba, na kterou jsme se dostali díky používání pneumatik Fuelmax, je rovněž velmi působivá, tyto pneumatiky obouváme na ostatní vozy našeho vozového parku.“

Testování pneumatik Kmax ve spolupráci s výzkumným střediskem společnosti Goodyear v Lucembursku se uskutečnilo  na 25 nákladních vozech Volvo FH13 460 s různými návěsy převážejícími stlačené a kapalné plyny jak v rámci mezinárodní, tak vnitrostátní dopravy. Pneumatika Kmax S určená pro řízenou nápravu dokázala najet více než 140 000 kilometrů a pneumatika Kmax D na záběrové nápravě najela 200 000 kilometrů.

Kromě přepravy cisteren s průmyslovými plyny zajišťuje společnost rovněž přepravu osob, zahrnující městskou, příměstskou i mezinárodní dopravu. Služby pro Irisbus-Iveco, Kögel, SOR a SAF patří mezi další činnosti této společnosti. ČSAD Frýdek-Místek a.s. provozuje 130 tahačů a 104 autobusů, nicméně celá skupina má dohromady více než 170 tahačů a 330 vozů pro regionální i dálkovou autobusovou dopravu. Průměrná ujetá vzdálenost za den dosahuje 400 kilometrů a zahrnuje dvě nakládky a osm doručovacích míst. Okolo 90 % pneumatik, které tato skupina využívá, nese značku Goodyear nebo značku, která patří do portfolia společnosti Goodyear Dunlop. Od roku 2002 má společnost smlouvu o spolupráci se sítí Goodyear TruckForce.

Foto: část vozového parku ČSAD Frýdek-Místek

Napsal: mensa

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz