Continental sjednocuje fleetové služby v oblasti pneumatik  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Continental sjednocuje fleetové služby v oblasti pneumatik

Continental sjednocuje fleetové služby v oblasti pneumatik

 
pneu-0

pondělí, 26. dubna 2021

Společnost Continental sloučila svůj sortiment služeb pro fleetové zákazníky pod jediné řešení s názvem Conti360° Solutions. Continental tímto krokem reaguje na měnící se požadavky zákazníků. Ty jsou čím dál více ovlivňovány digitalizací, řízením na základě dat a tlakem na cenu. Celý tento proces je součástí strategického programu Vision 2030, který Continental představil v prosinci loňského roku. Program se soustředí na prediktivní údržbu, jež je klíčovou součástí Logistiky 4.0. Jako jeden z největších dodavatelů elektroniky, senzorů a softwaru v sektoru mobility se společnost Continental chce do roku 2030 stát lídrem na trhu digitálních řešení založených na službách.

 

Proto také společnost Continental stále intenzivněji využívá služby založené na datech. Řešení pro fleety se budou v budoucnu nabízena jako kompletní balíček. Smlouvy Conti360° Solutions nyní zahrnují digitální řešení, jako například ContiConnect a ContiPressureCheck, a také řešení ContiLifeCycle včetně protektorů ContiRe a ContiTread.

 
Přístup Conti360° vychází z více než 40 let zkušeností v oblasti služeb pro fleety – např. breakdown servis (zásah při poškození pneumatik) se začala psát již v roce 1978. A současnost? Zákazníci z více než 25 zemí se mohou spolehnout na bezpečné plánování nákladů a profesionální servis v rámci sítě čítající přes 7 000 servisních partnerů. Stále více zákazníkům  nabízí Continental smlouvy podle kilometrů a široký sortiment servisu pneumatik. A pak jsou zde také inteligentní pneumatiky této značky, které pomocí senzorů a softwaru nepřetržitě monitorují svůj stav. Během spolupráce s vybranými provozovateli vozových parků společnost Continental již demonstrovala přidanou hodnotu, kterou nabízí propojení pneumatik, senzorů, telemetrických dat, algoritmů a cloudu (viz např. Pneu revue č. 1/2021, str. 22).  „Naším cílem je nabídnout zákazníkům ‚pneumatiku budoucnosti‘ vyznačující se větší energetickou účinností a šetrností k životnímu prostředí – od výroby přes použití až po protektorování,“ říká Ralf Benack, vedoucí divize řešení pro vozové parky pro náš region, a dodává: „Hledáme způsoby, jak se do roku 2050 dopracovat ke 100% využívání materiálů z udržitelných zdrojů.“
 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz