Česmad vítá rozhodnutí zákonodárných shromáždění  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Česmad vítá rozhodnutí zákonodárných shromáždění

Česmad vítá rozhodnutí zákonodárných shromáždění

 
ilustracni-1

pátek, 15. ledna 2016

Vítáme, že obě komory parlamentu podpořily návrh Česmadu a vložily do zákona ustanovení, které ukládá odesílateli povinnost předat náklad k přepravě v takovém stavu a takovým způsobem, který umožňuje splnění povinností řidiče při nakládání, umístění a upevnění nákladu.

 

Věříme, že v praxi tento paragraf přiměje odesílatele k větší odpovědnosti při přípravě zásilek a řidiči pak budou moci náklad bezpečně přepravit. Změní se tak praxe, kdy řidič byl vystaven možným sankcím za uložení a upevnění nákladu, které v mnoha případech nemohl nijak ovlivnit.

Jsme rádi, že byla schválena i úprava pravidelných školení podle našeho návrhu, kdy se bude moci zúčastnit pravidelného školení každý, kdo se přihlásí. Stávající úprava znemožňovala absolvování školení řidičům, kteří měli vysloven dočasný zákaz činnosti. Docházelo tak k jejich dalšímu naprosto zbytečnému trestání tím, že museli následně projít celým 35hodinovým kursem, protože nesplnili roční lhůtu pravidelného školení. Tyto nepříjemnosti, které dále prohlubovaly nedostatek řidičů na pracovním trhu, jsou tímto zákonem odstraněny.

 

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz