Goodyear opět obuje trucky v Mostě  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Goodyear opět obuje trucky v Mostě

Goodyear opět obuje trucky v Mostě

 
2017-goodyear-truck-most

pátek, 18. srpna 2017

Závody tahačů opět přicházejí do České republiky. Diváci si zase budou moci užít napětí a vzrušení při závodech 5,5 tunových tahačů, které se budou po okruhu na pneumatikách Goodyear Truck Racing řítit rychlostí až 160 km/h. České kolo Mistrovství Evropy tahačů FIA 2017 se uskuteční od 1. do 3. září na okruhu v Mostě; Goodyear při něm nebude zastoupen jen na závodní dráze, bavit a informovat bude také v rámci doprovodného programu závodů v paddocku závodiště.

 

Letos jde v pořadí už o 13. sezónu, během níž Goodyear zásobuje pneumatikami seriál závodů, v němž všechny tahače v souboji o vítězství používají závodní pneumatiky Goodyear Truck Racing. Konstrukce jeho speciálně vyvinutých pneumatik vychází z kostry standardně vyráběných pneumatik Goodyear 315/70R22.5 nejnovější generace. Jsou ovšem vyrobeny ze zvláštní směsi a jejich běhoun má speciální dezén, což tahačům o výkonu 1500 koní dodává mimořádnou přilnavost jak na suchém, tak i na mokrém povrchu.

Mezinárodní automobilová federace FIA loni prodloužila dlouholeté partnerství a vybrala si značku Goodyear jako výhradního partnera Mistrovství Evropy tahačů na další tři roky. Goodyear se ovšem při závodech nevyskytuje jen na závodní dráze. Modrožlutá vlajka Goodyear bude vlát i nad Fan Village v paddocku mosteckého okruhu, v níž Goodyear návštěvníkům závodů opět nabídne nejrůznější atraktivní aktivity. Zájemci si budou moci například zasoutěžit ve stolním fotbale nebo zazávodit s modely dálkově ovládaných tahačů, ale také se blíže seznámit s výrobky i službami značky a přímo na místě pokládat otázky odborníkům společnosti na nákladní pneumatiky.

„Goodyear zve všechny zájemce k návštěvě mosteckého autodromu, kde budou moci sledovat úžasné tahače závodící neuvěřitelnou rychlostí na našich speciálně vyvinutých pneumatikách postavených na standardních kostrách,” řekl Petr Abrahámek, Commercial Sales Director CZ|SK|HU.

Goodyear vynaložil velké úsilí na vývoj závodních nákladních pneumatik, které zvládají obrovské síly při jízdě tahačů o výkonu 1500 koní a hmotnosti 5,5 tuny při rychlosti až 160 km/h. Pneumatiky, které se nyní k tomuto účelu používají, vycházejí z koster standardních pneumatik Goodyear poslední generace, což dokládá jejich neuvěřitelnou elasticitu.

 
2017-goodyear-truck-most2017-goodyear-truck-most
 
 
 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz