Continental přijede na IAA silně vyzbrojen  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Continental přijede na IAA silně vyzbrojen

Continental přijede na IAA silně vyzbrojen

 
iaa2014

pátek, 29. srpna 2014

"Driving the Future" – motto největší světové přehlídky užitkových vozidel IAA v Hannoveru dokonale vystihuje nové produkty, které společnost Continental na letošní přehlídce IAA uvádí pod svým vlastním heslem: „The Future in Motion“. Německý dodavatel výrobků pro automobilový průmysl představuje své výrobky a řešení v hale č. 17 na stánku A06-B11. V reakci na přísnější požadavky a ve snaze zacílit na různé oblasti použití Continental svými novými řadami pneumatik pro nákladní vozidla nastavuje novou laťku segmentu prémiových pneumatik.

 

Nové pneumatiky Conti Hybrid jsou ideální odpovědí na stále větší změny v regionální nákladní dopravě. Tyto všestranné pneumatiky splňují celou řadu každodenních úkolů, které musí zvládat distributoři a jejich vozy v regionální dopravě. Patří k nim časté přidávání plynu, brzdění, manévrování a projíždění zatáček na nejrůznějších typech vozovek. Vývojáři společnosti Continental přepracovali dezény pneumatik a vylepšili složení směsí. Výsledkem je vysoký kilometrový výkon spojený s vynikajícími jízdními a brzdnými vlastnostmi za mokra a nízkým valivým odporem. Novinka Conti Hybrid se tedy osvědčuje jako univerzálně vhodná prémiová pneumatika v rozměrech 17,5", 19,5" a 22,5".

Celá řada pneumatik Conti Hybrid pro těžké nákladní vozy bude poprvé vystavena na IAA v rozměru 22,5". Kromě nedávno uvedených pneumatik Conti Hybrid HS3 pro řízenou nápravu budou představeny i pneumatiky Conti Hybrid HD3 pro hnanou nápravu a Conti Hybrid HT3 pro návěsy a přívěsy. Na trh budou uvedeny v roce 2015.

 

Kromě pneumatik Conti Hybrid představuje Continental na veletrhu IAA novou technologicky vyspělou generaci pneumatik Conti EcoPlus. Jedná se o specializovanou pneumatiku pro použití zejména na dálnicích. Vysoce výkonné pneumatiky speciálně určené pro moderní kombinace nákladních vozidel jasně vedou ve srovnání s předchozími generacemi. Snižují spotřebu paliva až o 1,9 l na 100 kilometrů se stejně vysokým kilometrovým výkonem. Nové pneumatiky Conti EcoPlus tedy významně přispívají k dosažení nejnižších celkových provozních nákladů.

 

Continental posiluje svou roli předního dodavatele systémem ContiPressureCheck™ pro stálé sledování tlaku. Technologie ContiPressureCheck™ je založena na snímačích tlaku a teploty uvnitř pneumatik. Případné odchylky se řidiči zobrazí na displeji. Jednou z novinek, které Continental představuje na IAA, je funkce automatického rozpoznávání návěsu (Automatic Trailer Learning, ATL), která umožňuje použití systému ContiPressureCheck™ s různými návěsy. Při připojení jiného návěsu systém automaticky detekuje údaje ze senzorů v jeho pneumatikách. Systém ContiPressureCheck™ účinně brání nadměrné spotřebě paliva a poškození pneumatik vlivem příliš nízkého tlaku. Náklady na inteligentní monitorovací systém se vrátí již po krátké době provozu.

 

Výhodná nabídka protektorovaných pneumatik ze závodu ContiLifeCycle ve Stöckenu v Německu pomáhá chránit zdroje a optimalizovat celkové provozní náklady. Moderní procesy teplého protektorování připravují prémiové pneumatiky na jejich druhý život na nákladním voze. Zákazníci si mohou vybrat mezi pneumatikami ContiRe protektorovanými za tepla (tato řada nyní také obsahuje první pneumatiky 3. generace) a kompletní řadou dezénů ContiTread pro studené protektorování.

Napsal: Vlastík

 
iaa2014iaa2014iaa2014
 
 
 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz