Archiv  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv

Truck & business 1 / 2009

 
 

Vybrané články

Umíme si poradit s čerpáním dotací (1)

Umíme si poradit s čerpáním dotací (1)

 

V současné době běží naplno druhé programovací období 2007–2013 pro čerpání prostředků z fondů Evropské unie v České republice. Naše země má pro tuto periodu možnost čerpat až 26,7 miliard €. Jde o historicky jedinečnou... celý článek »

 
Novinky z Evropského parlamentu

Novinky z Evropského parlamentu

 

Dnešní příspěvek nás provede křížem krážem po dnešních evropských silnicích a dálnicích, zavede nás na jednání Evropského parlamentu a k Evropskému soudnímu dvoru. Proti podvodům s digitálními tachografy V... celý článek »

 
Kroupa Spedition s.r.o.

Kroupa Spedition s.r.o.

 

Vozidla vyjíždějící z Luštěnic u Mladé Boleslavi můžete potkat nejen po celém území ČR, ale i v Paříži, Madridu či ve Stockholmu. Na rozdíl od předchozích firem, které jsme představili na stránkách našeho magazínu... celý článek »

 
Hybridy pro těžkou tonáž

Hybridy pro těžkou tonáž

 

V tomto příspěvku si připomeneme alespoň dílčí výsledky na poli vývoje a zkušebního provozu vozidel s hybridním pohonem u největšího světového výrobce těžké silniční techniky a nahlédneme letmo i ke konkurenci.... celý článek »

 
Big-MAXX Cool u prvního českého zákazníka

Big-MAXX Cool u prvního českého zákazníka

 

Návěs Kögel Big-MAXX Cool, tedy prodloužený návěs Big-MAXX v chladírenské verzi, měl svoji premiéru na veletrhu „Transport & Logistics“ v Mnichově v roce 2007 a v lednu 2009 dodal Kögel – díky povolení pro vnitrostátní... celý článek »

 
Odlehčené nápravy DCA

Odlehčené nápravy DCA

 

Na zlepšení směrové stability přívěsové soustavy působí kromě rozvoru tažného vozidla, směrové tuhosti pneumatik a podvozkových elektronických systémů zejména řešení náprav přípojného vozidla včetně velikosti záklonu... celý článek »

 
Obnova vozového parku (1)

Obnova vozového parku (1)

 

Právě před rokem jsme se zabývali problematikou financování vozového parku. Připomeňme si, že došlo k prodloužení minimální doby trvání finančního leasingu, zrušení maximální hranice 1,5 milionu korun pro daňovou... celý článek »

 
Bezpečnostní poradce ADR

Bezpečnostní poradce ADR

 

S 1. lednem letošního roku vstoupila v platnost nová evropská dohoda o mezinárodní silniční přepravě nebezpečných věcí (ADR). V minulém čísle, kdy jsme na tuto skutečnost upozornili, jsme se zmínili o zásadních úpravách... celý článek »

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz