Nákladní vozidla s neutrální bilancí škodlivin  |  Truck & business 3 / 2020  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 3 / 2020 » Nákladní vozidla s neutrální bilancí škodlivin

Nákladní vozidla s neutrální bilancí škodlivin

 
daf

čtvrtek, 1. října 2020

Společnost DAF Trucks zdvojnásobuje jízdní dosah typu DAF CF Electric, vybaveného technologií VDL e-power, na více než 200 kilometrů. Představení nové generace akumulátorů navíc znamená snížení pohotovostní hmotnosti vozidla, což se přímo projeví jako vyšší užitečné zatížení.

 

Zkušební provoz prvních modelů CF Electric začal již v roce 2018 u německých a nizozemských zákazníků. Poté se začala prodávat druhá generace, vybavená novým softwarem a novou přístrojovou deskou.

Tahač a podvozek

DAF CF Electric splňuje všeobecné požadavky na distribuci, dodávky do supermarketů a svoz odpadu. Společnost DAF aktuálně nabízí model CF Electric jako tahač 4x2 a jako vozidlo s podvozkem v konfiguraci 6x2 s řízenou vlečenou nápravou pro maximální manévrovatelnost.

Osvědčená technika
Nejnovější generace vozidel CF Electric staví na konstrukci předchozích generací. Nově je v současném provedení doplněn lithium-iontový akumulátor s kapacitou 350 kW.h (efektivní kapacita 315 kW.h). Kromě většího množství energie je akumulátor také mnohem lehčí – o celých 700 kg. Toto snížení se přímo projevuje ve vyšší kapacitě užitečného zatížení. Akumulátor je uložen v gelu, takže teplota vždy zůstává v rozmezí 25 až 40 stupňů Celsia bez ohledu na počasí, což podporuje výdrž a konzistentní výkon akumulátoru.

500 kilometrů denně

Díky zvýšené kapacitě akumulátoru, který má přitom stále stejné rozměry, má nyní model CF Electric jízdní dosah více než 200 kilometrů. To je dvojnásobek v porovnání s předchozími generacemi. Úplné nabití akumulátoru se obvykle uskutečňuje v domovské základně vozidla a trvá přibližně 75 minut při použití nabíjecí stanice s výkonem 300 kilowattů.

Dobíjením akumulátoru při nakládce nebo vykládce či během přestávky v provozu vozidla je možné ujet až 500 kilometrů denně zcela na elektrický pohon.

Podpora zákazníkům

Používání elektrických vozidel vyžaduje od zákazníků specifický přístup. To je důvod, proč společnost DAF nabízí svým zákazníkům podporu prostřednictvím pokročilých modelů simulace trasy, které napomáhají co nejefektivnějšímu plánování pro vozidlo, včetně praktických rad k chytrému a účinnému dobíjení akumulátoru. Společnost DAF také nabízí poradenství – spolu s vybranými dodavateli, jako je společnost VDL – týkající se optimální infrastruktury pro nabíjení.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz