Viapass pro nákladní automobily  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » Viapass pro nákladní automobily

Viapass pro nákladní automobily

 
dkv

čtvrtek, 19. února 2015

Belgie představila satelitní mýtný systém Viapass pro nákladní automobily, jehož spuštění plánuje od 1. ledna 2016. Mýtný systém bude zahrnovat silniční síť, kde jsou v současné době poplatky hrazeny prostřednictvím časových známek, tzv. Eurovignette, to znamená všechny dálnice a silnice Vlámska, Valonska a Bruselského regionu. Nový systém výběru mýta dosavadní časové známky plně nahradí.

 

„Registrace k mýtu bude stejně jako u řady dalších evropských mýtných systémů možná prostřednictvím DKV. Zákazníci tak budou moci využívat výhody jednoho vyúčtování z již téměř 30 zemí a řadu dalších užitečných služeb,“ říká Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service. 

Nové belgické mýtné pro nákladní vozidla se bude vztahovat na tuzemské i zahraniční automobily s povolenou celkovou hmotností vyšší než 3,5 tuny. Výše poplatků bude záviset na délce projetého úseku, celkové povolené hmotnosti, emisní třídě daného vozidla a silniční kategorii. Údaje týkající se mýtného budou shromažďovány prostřednictvím palubních jednotek (OBU), které budou objednávány na základě online registrace nebo na některém ze sta servisních míst v Belgii. Další budou průběžně vznikat v sousedních zemích. Bezprostředně po registraci k mýtnému a instalaci palubní jednotky ve vozidle si uživatel bude moci vybrat mezi dvěma režimy platby před (PrePay) a po absolvování cesty (PostPay).

Zatímco mýtné ve Vlámském a Bruselském regionu bude vybíráno jako daň (bez DPH), ve Valonsku se bude jednat o poplatek za využívání komunikace (s DPH). Předpokládá se, že veškerá finanční opatření budou dokončena v polovině roku 2015. Poté bude následovat zkušební fáze s cílem zajistit plně funkční infrastrukturu pro výběr mýta od začátku roku 2016. Další informace lze nalézt na www.dkv-Euroservice.com a www.viapass.be.

 

Napsal: Tisková zpráva

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz